Studio Katolik: Radio Kaczan znów nadaje!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Studio Katolik: Radio Kaczan znów nadaje!

Radio Kaczan ponownie działa! Teraz już nie w eterze, a w internecie. Studio Katolik rozpoczęło archiwizację nagrań z lat 90. W Seminarium Salwatorianów w Bagnie, z inicjatywy kleryków, powstało 20 lat temu Studio Salvator: studio nagrań i radio seminaryjne. Mieściło się ono w wieży zamkowej. Zapisało się w pamięci jako „Radio Kaczan” i to właśnie tam powstawały bardzo dobre audycje, emitowane później we wrocławskim diecezjalnym Radiu Rodzina. Co dwa tygodnie klerycy prowadzili całodzienny program w Radiu Rodzina, w którym pojawiały się opracowywane wcześniej audycje.

{[description]}

Studio Salvator stopniowo zanikało pod koniec lat 90. Jednak pragnąc zachować pamięć o tej inicjatywie i niejako ją kontynuować, Studio Katolik podjęło się archiwizacji i publikacji starych audycji na katolikowym kanale youtube (link: www.youtube.com/TVkatolik). Choć niektóre audycję mają dziś tylko wartość pamiątkową lub sentymentalną, to można odnaleźć wśród nich także prawdziwe białe kruki.

Ciągle trwają prace nad odzyskaniem i publikacją kolejnych audycji. Zapraszamy do śledzenia powiększającego się archiwum.

www.katolik.tv