Studio Katolik: Pokazy filmu "Apostoł"

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Studio Katolik: Pokazy filmu "Apostoł"

Coraz większe zainteresowanie wśród polskiej publiczności cieszy, a sam film zyskuje uznanie i nierzadko skłania do refleksji nad tym, skąd bierze się nawrócenie, jak rodzi się wiara w Jezusa Chrystusa? Dotychczas dzieło Cheyenne Carron zaprezentowano w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej, a na kolejne, niekomercyjne pokazy zapraszają: dnia 27 września o godz. 18:00 Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie oraz dnia 18 października o godz. 19:00 Kino „Mundek” na warszawskim Ursynowie.
{[description]}

„Apostoł” jest opowieścią o młodym Akimie, wybranym do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmańskiej. Choć wiódł spokojne życie, powoli jednak zaczął interesować się chrześcijaństwem.

Film porusza ważne problemy świata współczesnego związanego z islamem. Reżyserka ukazuje obecne oblicze konfliktu dwóch wielkich religii świata, stawiając pytanie: czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców islamu i chrześcijan? „Apostoł” jest obecnie zakazany we Francji, Belgii, Holandii, a ostatnio również w Niemczech. W 2014 roku zdobył nagrodę specjalną fundacji CAPAX DEI na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich Mirabile Dictu w Watykanie. Pozostałe nagrody i wyróżnienia to:

Nominacja na Festiwalu Filmów francusko-arabskich w Instytucie Francuskim, Jordania 2014
Nominacja na Festiwalu Filmów Międzynarodowych w Brunszwiku, Niemcy 2014
Nominacja na Festiwalu Sacre De La Beaute, Cannes 2014
Nominacja na Festiwalu Kina Niezależnego w Buenos Aires, Argentyna 2014
Nominacja na Festiwalu Spotkań z młodym francuskim kinem, Rosja 2014
Nagroda na Festiwalu MADRIMANA, Hiszpania 2015
Nominacja do Nagrody Publiczności na Festiwalu Transatlantyk, Polska 2015

Studio Katolik zachęca do obejrzenia filmu w czasie pokazów bądź zakupu płyty DVD w sklepie. Ponadto zaprasza do współpracy przy niekomercyjnych projekcjach! Więcej na temat filmu można poczytać na stronie internetowej Studia Katolik: www.studio.katolik.pl