SOP: Spotkanie Młodych w Trzebini

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

SOP: Spotkanie Młodych w Trzebini

Salwatoriańskie Spotkanie Młodych w Trzebini na dobre wpisało się w kalendarz salwatoriańskich spotkań. Tradycyjnie już we wrześniu, młodzież z różnych stron Polski zgromadziła się w Trzebini k. Krakowa, by nie tylko podsumować czas wakacji spędzonych u boku salwatorianów, ale przede wszystkim wspólnie się modlić, pogłębić swoją wiarę, a także poczuć ducha wspólnoty, radości i pasji.
{[description]}

Temat tegorocznego czuwania, które odbyło się 30 września 2017 r. brzmiał MIMO, POMIMO I WBREW. Nawiązywało ono do zagrożeń wiary, które dziś dotykają coraz większe rzesze młodych ludzi. Dziś coraz częściej młodzi na jakimś etapie swojego dorastania odchodzą od Boga i Kościoła, porzucają dotychczasowe przekonania, rezygnują z religijnych praktyk, odsuwają się od wszystkiego, co kojarzy im się z religią i pobożnością. Temat ten szeroko wyjaśnił gość spotkania Pan Andrzej Wronka, wieloletni prezes stowarzyszenia RUCH EFFATHA, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działaniami sekt i błędnych duchowości. Pokazał młodym jak rozwijać swoją wiarę, by nie ulec współczesnym podszeptom szatana.
W programie spotkania oczywiście nie zabrakło wspólnej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu, z okazją do skorzystania z sakramentu pokuty, drogi krzyżowej, a także wspólnego posiłku i zabawy. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Hołd Fatimski przy grocie Matki Bożej poprowadził i egzortę wygłosił ks. Piotr Filas SDS, prowincjał salwatorianów.  SOP: Spotkanie Młodych w Trzebini Zobacz galerię