Seminarium: Spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Seminarium: Spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami

W sobotę, 10 stycznia 2015 roku, we wspólnocie seminaryjnej salwatorianów w Bagnie, już po raz dziewiąty odbyło się spotkanie opłatkowo-kolędowe parlamentarzystów i samorządowców ziemi dolnośląskiej. Tym razem obecni byli posłowie: Beata Kempa, Jacek Świat i Marek Łapiński. Władze wojewódzkie reprezentowali: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Ewa Mańkowska, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Aleksander Marek Skorupa.

{[description]}

Ponadto zaproszenia otrzymali przedstawiciele władz samorządowych z wszystkich miast i gmin znajdujących się na terenie powiatów trzebnickiego i wołowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: starosta trzebnicki Waldemar Wysocki, starosta wołowski Maciej Nejman, a także burmistrzowie: Obornik Śląskich – Arkadiusz Poprawa, Wołowa – Dariusz Chmura oraz Prusic – Igor Bandrowicz; obecni byli również radni powiatu trzebnickiego oraz członkowie Rady Miasta i Gminy Oborniki Śląskie wraz z sołtys wsi Bagno – Joanną Jastrzębską.

Spotkanie z udziałem czterdziestu gości rozpoczęło się o godzinie 15.00 uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prowincjał Piotr Filas SDS. Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzili się w auli, aby przy rozpalonym kominku i pięknie przyozdobionej choince wysłuchać kolęd w wykonaniu kleryków: Japheta i Exuperiego z Tanzanii, Eugeniusza z Białorusi oraz Adriana z Meksyku. Słowa powitania i wprowadzenia w atmosferę spotkania skierował ks. Jerzy Madera SDS – rektor seminarium. Po odczytaniu Ewangelii opisującej narodziny Jezusa Chrystusa Zbawiciela świata, krótkie przemówienia z życzeniami wygłosili goście. Wszyscy prelegenci dziękowali salwatorianom za zorganizowanie po raz kolejny takiego spotkania. Po poświęceniu opłatków rozpoczął się czas wzajemnego dzielenia i składania sobie życzeń przy śpiewie kolęd. Po życzeniach wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji w refektarzu zakonnym, gdzie można było skosztować potraw przygotowanych przez salwatoriankę s. Anielę Garecką. Spotkanie przebiegało w atmosferze modlitwy, wielkiej życzliwości i wzajemnego szacunku.

www.wsd.salwatorianie.eu