Seminarium Salwatorianów: Możesz pomóc

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Seminarium Salwatorianów: Możesz pomóc

Fundacja im. Księdza Jordana, której celem jest wspieranie Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie, ponownie znalazła się w gronie Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego na jej konto można przekazywać 1% podatku dochodowego, wypełniając roczne zeznanie podatkowe.

{[description]}

Seminarzyści salwatoriańskiego WSD zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym, aby odpisywali 1% podatku właśnie na ten cel, nawet jeśli miałaby to być niewielka kwota. Jak mówi stare przysłowie: "ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka". To naprawdę nic nie kosztuje, ponieważ podatek ten i tak zostaje potrącony i przeznaczony przez Państwo na inne cele. Wystarczy natomiast zaznaczyć w odpowiednim miejscu na formularzu PIT wolę przekazania części swojego podatku na rzecz Fundacji im. Księdza Jordana, wpisując jej numer KRS który jest następujący: 0000 0908 46, a z pieniędzy tych będzie mogło poprzez Fundację skorzystać Seminarium w Bagnie, które utrzymuje się głównie z ofiar dobrodziejów, kształcąc nieprzerwanie, od ponad 60-ciu lat, kapłanów i misjonarzy.

Klerycy proszą także o to, aby zachęcić znajomych, przyjaciół, członków rodziny oraz inne osoby, do przekazywania 1% swojego podatku na powyższy cel. Wspólnota seminaryjna serdecznie dziękuje za pomoc.

www.wsd.salwatorianie.eu