Seminarium Salwatorianów: Historyczny turniej w Bagnie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Seminarium Salwatorianów: Historyczny turniej w Bagnie

Po raz pierwszy w historii odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Wyższych Seminariów Duchownych Dolnego Śląska.Rozgrywki zapoczątkowali i zorganizowali klerycy salwatoriańskiego seminarium duchownego. Celem zabawy nie była wyłącznie wspólna rywalizacja, ale wzajemna integracja między klerykami, którzy przygotowują się do kapłaństwa. W turnieju miały wziąć udział cztery drużyny, ale okazało się, że bracia franciszkanie nie dotarli. Dlatego mecze rozegrały między sobą reprezentacje: Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego z Wrocławia, Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej i Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów z Bagna.

{[description]}

Na początku turnieju, który rozpoczął się od wspólnej modlitwy pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Gasperowicza SDS przystąpiono do losowania kolejności meczów.Rozegrano 3 mecze. Oto wyniki:

WSD Świdnica- WSD Salwatorianów 3: 8

WSD Świdnica- MWSD Wrocław 1: 8

MWSD Wrocław- WSD Salwatorianów 2: 4.

III miejsce zdobyła WSD Świdnica, II miejsce: MWSD Wrocław, a I miejsce zajęli organizatorzy i gospodarze turnieju, czyli salwatorianie.

Następnie wylosowano organizatora przyszłorocznych rozgrywek tak, aby nastąpiła kontynuacja wspólnych spotkań przy piłce nożnej w następnych latach. Gospodarzem turnieju w 2015 roku zostało Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej. Zwycięzcy - gospodarze zostali uhonorowani okazałym pucharem, który będą przechowywać przez rok do czasu następnych rozgrywek. Królem strzelców został kl. Artur Zając SDS, który grał w barwach naszej reprezentacji.

Bardzo cieszy fakt, że rozgrywki zakończyły się bez poważniejszych kontuzji, a nade wszystko w radosnej atmosferze wspólnego współzawodnictwa. Mamy nadzieję, że ta pionierska inicjatywa na terenie Dolnego Śląska będzie kontynuowana przez kolejne lata.

Idea spotkania zrodziła się dwa lata temu, ale w pełni zrealizowali ją dopiero w tym roku kl. Rafał Główczyński SDS, ks. Krzysztof Gasperowicz SDS i ks. Aleksander Jasiński SDS.

Po przyjeździe z Trzebnicy salwatorianie gościli w murach swojego seminarium kleryków ze Świdnicy, którzy po raz pierwszy odwiedzili ten klasztor.Każda drużyna stanęła na wysokości zadania i potrafiła z radością oraz ewangelicznym braterstwem spotkać się przy wspólnej rywalizacji. Pozostaje nadzieja, że zmagania sportowe przyniosą duchowe owoce wśród tych, którzy kiedyś staną się kapłanami i będą uczyć młode pokolenia chrześcijańskich postaw. Oby każdy z zawodników mógł powtórzyć u kresu ziemskiego życia za św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem…".

Zdjęcia z turnieju dostępne są na stronie internetowej Seminarium salwatorianów.

www.seminarium.sds.pl