Salwatorianie: Poczęcie apostolskiego uniwersalizmu

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Salwatorianie: Poczęcie apostolskiego uniwersalizmu

Niepokalane poczęcie Matki Bożej posiada głębokie teologiczne uzasadnienie. Przekonanie wiernych o takim początku życia Maryi nie zawsze się na nim opiera. Wiele osób przyłapuje Niepokalaną na „gorącym uczynku”, widząc Jej konkretne działanie w swoim życiu. Najlepiej można je dostrzec przez okulary zawierzenia. Tak patrzył Sługa Boży O. Franciszek Maria od Krzyża Jordan, który pod natchnieniem Ducha Bożego, niejako począł Rodzinę Salwatoriańską.

{[description]}

Wierząc w niebo można domniemywać, że znajdując się w jednej wspólnocie z Niepokalaną, nieustannie dziękuje Jej za wsparcie w założeniu tego dzieła i 133 lata jego wzrostu oraz aktywności.
Dnia 8 grudnia członkowie Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, współpracownicy, dobrodzieje i przyjaciele dziękują Bożej Opatrzności za Niepokalaną, która Matczyną miłością wypełniła serce O. Jordana i wyprosiła dla niego charyzmaty zakonodawcy.
Na wszystkich kontynentach, 24 godziny na dobę, na różnokolorowych salwatoriańskich twarzach pojawia się dzisiaj uśmiech, a w wielu różnych językach brzmi CHWAŁA PANU!

www.sds.org