RMS: Styczniowe akcje

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Styczniowe akcje

Spotkanie Sylwestrowe mamy już za sobą, pozostały po nim wspomnienia i zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy. Tymczasem korzystając z dobrodziejstwa i gościnności księży proboszczów, duszpasterze RMS-u rozjechali się w dwa różne kierunki naszego pięknego kraju w pierwszej połowie stycznia (Gryfino, położone w niedalekiej odległości od Szczecina oraz Warszawa i Piastów). W każdym z tych miejsc zostały przeprowadzone katechezy informacyjne, a ponadto w Piastowie udało się wygłosić kazania i spotkać z młodzieżą parafii św. Michała Archanioła. Obecnie odbywają się rekolekcje zimowe (dwa turnusy w Międzybrodziu Bialskim). Relacje z tych spotkań „dzień po dniu”, wraz ze zdjęciami, są dostępne na stronie: www.rms.sds.pl.

{[description]}

W Gryfinie, oprócz pomocy duszpasterskiej, ks. Łukasz odwiedził szkołę gimnazjalną im. Olimpijczyków Polskich, gdzie przeprowadził akcję informacyjną o Forum Młodych, ale nie tylko. W tej ponad dziesięciotysięcznej parafii posługują księża diecezjalni, z racji czego znajomość salwatorianów i ich pracy, a zwłaszcza RMS-u jest znikoma. Tak o spotkaniu pisze jedna z uczennic tej szkoły Kinga Wawruszczak:

„Nastaw się na więcej”!!! Dnia 3 stycznia Zespół Szkół nr 1 w Gryfinie odwiedził ksiądz salwatorianin Łukasz Anioł, by przybliżyć nam działalność Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, a w szczególności zaprosić na Forum Młodych. Mieliśmy okazję porozmawiać z księdzem i obejrzeć film z XVIII Salwatoriańskiego Forum Młodych, którego hasłem były bardzo piękne słowa: „Nastaw się na więcej”.  Dowiedzieliśmy się, że spotkanie młodzieży w Dobroszycach oferuje wiele atrakcji takich jak: warsztaty, koncerty, czy możliwość zapoznania się z życzliwymi ludźmi.  Więcej znajomych, więcej zabawy, więcej modlitwy i Boga! Po prostu więcej wszystkiego!  Dajmy tyle ile możemy i ofiarujmy to Bogu! Swoje talenty, miłość, przyjaźń. Nastawmy się na więcej!  Podczas forum nikomu nie grozi nuda. Każdy może zbliżyć się do Boga i przekonać się jak bardzo kocha nas Ojciec.  Można zapoznać się z młodzieżą,   nie tylko polską, ale także węgierską, razem przeżywać swoje duchowe umocnienie w wierze, poznawać Stworzyciela na nowo i ofiarować Mu siebie takimi jakimi jesteśmy. A to wszystko w ciągu dziesięciu dni!!!

 Na Mazowszu w dwóch salwatoriańskich parafiach posługiwał ks. Maciej. Akcje informacyjne w Warszawie udało się przeprowadzić w renomowanych szkołach - gimnazjum i liceum im. N. Żmichowskiej, oraz w XXVII liceum im. T. Czackiego. Natomiast w Piastowie  w gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi i w liceum im. Adama Mickiewicza. Poniżej można zapoznać się z relacją uczennicy z Piastowa Andżeliki Ziąbskiej:

Dnia 10 stycznia gimnazjum nr. 2 w Piastowie odwiedził, na zaproszenie naszego katechety ks. Pawła Krężołka, ks. Maciej Szeszko. Nasz gość opowiadał nam o dziele, jakim jest Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Ks. Maciej pokazał nam film i przybliżył akcję Forum Młodych, w którym uczestniczy wiele młodych osób, aby spotkać się z Bogiem i z drugim człowiekiem. Zachęcał nas do wzięcia udziału w tych dniach, gdzie każdy z nas może odnaleźć i wybrać coś dla siebie. Ks. Maciej tak ciekawie nam opowiedział o RMS, że mamy nadzieje, że uda nam się przyjechać na takie spotkania. Dziękujemy mu za jego przyjazd i za entuzjazm, jakim zaraził naszą szkołę. Niewiele się różni od ks. Pawła, bo obaj z wielką radością przeżywają swoje kapłaństwo i posługę, jaką pełnią. Wierzymy, że jest więcej takich SALWATORIANÓW. I takich właśnie was chcemy!!!

www.rms.sds.pl