RMS: Setki i tysiące pielgrzymów u św. Jadwigi

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Setki i tysiące pielgrzymów u św. Jadwigi

Po raz kolejny w ramach obchodów uroczystości ku czci św. Jadwigi wyruszyła Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy. W sobotę 19 października br. o godzinie 6.00 pielgrzymi zgromadzili się we wrocławskiej katedrze, gdzie odbyło się nabożeństwo, po którym wyruszono w drogę. Tego dnia pątnicy mięli do pokonania 28 kilometrów. Dystans ten podzielono na cztery etapy.

{[description]}

Tegorocznemu dniu skupienia w drodze przyświecało hasło: „Moje świadectwo wiary”. Wśród wielu grup zmierzających do grobu św. Jadwigi, była również „Grupa 8”, prowadzona przez duszpasterzy Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Grupa składała się z pielgrzymów z Trzebnicy, Wrocławia, Obornik Śląskich, Dobroszyc, Zawoni, Skokowej, Bagna oraz wielu innych mniejszych miejscowości i wsi. Obecni byli również księża diecezjalni, zakonni, przedstawiciele salwatoriańskich apostolatów, klerycy z WSD w Bagnie oraz wiele sióstr zakonnych. Popularna „ósemaczka” od samego początku była jedną z liczniejszych grup. Z postoju na postój i z kilometra na kilometr frekwencja pątników rosła w oszałamiającym tempie, tak że w momencie wejścia do trzebnicy grupa liczyła już ponad 1100 osób.

W czasie drogi pielgrzymi mięli okazję do modlitwy, śpiewu, zapoznania się z salwatoriańskimi apostolatami oraz wysłuchania konferencji, którą wygłosił ks. Łukasz Anioł SDS. W swojej treści nawiązywała ona do tematu tegorocznego pielgrzymowania i była krótkim podprowadzeniem do świadectw, które nastąpiły w jej drugiej części. Swoim przeżywaniem wiary podzieliły się następujące osoby: Agata Wołk, Państwo Katarzyna i Tomasz Krasowscy, ks. Rafał Ziajka SDS oraz s. Oliwia Sękalaska SMCB.

Zwieńczeniem Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Metropolita Wrocławski abp Józef Kupny. Główny celebrans podczas homilii zwrócił uwagę na potrzebę oraz koniczność dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie. Zaznaczył, że ten kto spotkał Go w swoim życiu, nie może milczeć. Dzieląc się swoim świadectwem człowiek nie staje się przez to uboższy, ale wręcz przeciwnie bogaci siebie oraz innych.  Abp Kupny wzywał wszystkich pątników, zgromadzonych w liczbie jedenastu tysięcy, na placu pielgrzymkowym, do krzyczenia we współczesnym świecie o swoim szczęściu ze spotkania z Chrystusem.

www.rms.sds.pl