RMS: Salwatorianie "wskrzeszają olbrzyma"

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Salwatorianie "wskrzeszają olbrzyma"

W Gościu Wrocławskim, dodatku niedzielnego wydania Gościa Niedzielnego (nr 7 z dnia 19 lutego 2012 roku), który objął patronat medialny nad festiwalem, zamieszczono artykuł o XIV Salwatoriańskim Festiwalu Piosenki Religijnej. Autorem artykułu jest ks. Rafał Kowalski, który informacje do materiału pozyskał z rozmowy z organizatorami czyli duszpasterzami RMS-u. To pierwsza wzmianka w prasie o tym festiwalu, dzięki której mamy nadzieję, że wiadomość o nim dotrze do większej liczby osób. Poniżej zamieszamy tekst artykułu.

{[description]}

Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej wraca do Trzebnicy
"Wskrzeszają olbrzyma"

Po kilkuletniej przerwie pojawi się na nowo w pierwszych dniach czerwca i wszystko wskazuje na to, że ponownie przyciągnie setki młodych ludzi. Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej "Pokochaj miłość” kilkanaście lat gościł w Mikołowie i Trzebnicy. Tutaj ściągali z całej Polski młodzi ludzie grający muzykę chrześcijańską, by z jednej strony rywalizować o laur najlepszego zespołu, a z drugiej doskonalić swoje umiejętności w czasie warsztatów z profesjonalnymi muzykami. Cztery lata temu ta inicjatywa została zawieszona. W tym roku Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej postanowił wskrzesić ją na nowo.

Od samego początku zależało nam na tym, by działające w parafiach schole i zespoły muzyczne zobaczyły i posłuchały się wzajemnie, miały możliwość spotkania i wymiany doświadczeń – mówi ks. Maciej Szeszko, dyrektor RMS, podkreślając, że muzyka jest doskonałym środkiem, przy pomocy którego można głosić Ewangelię. Wie, co mówi, jako że sześć lat grał i śpiewał w zespole Vox Nostra. – To jest niezwykłe doświadczenie – pokazać się publicznie, wystąpić przed innymi, a do tego śpiewać o czymś ważnym – zaznacza.

Ks. Łukasz Anioł, moderator RMS, dodaje, że z muzyką chrześcijańską, nawet tworzoną na wysokim poziomie, trudno jest się przebić do mediów. – Wyjątkiem jest „Pójdę boso” grupy Zakopower. Może dzięki festiwalowi uda się wypromować nowe zespoły śpiewające o Bogu – wyjaśnia. Okazja ku temu jest niewątpliwie duża, gdyż jedną z głównych nagród będzie możliwość nagrania płyty w profesjonalnym studiu.

Ks. Rafał Kowalski

www.rms.sds.pl

www.festiwal.sds.pl