RMS: Podsumowanie wakacji

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 3 minuty

RMS: Podsumowanie wakacji

Oficjalnie zakończyliśmy wakacje z RMS-em! W czasie wakacji odbyły się następujące spotkania: 25 Salwatoriańskie Forum Młodych „Można inaczej”, rekolekcje letnie w Węgorzewie, pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę, rekolekcje w Międzybrodziu Bialskim, podsumowanie wakacji młodzieżowych w Trzebini czuwaniem młodzieżowym. Od Forum Młodych dużo się działo - wiele osób zapragnęło poznać Pana Boga i zmienić swoje życie.
{[description]}

Poniżej szczegóły spotkań.
W Węgorzewie w dniach od 21 do 28 lipca odbyły się rekolekcje pod hasłem "Można inaczej!". Młodzi z północy Polski (i nie tylko!) przez cały tydzień uczyli się patrzeć, działać, myśleć, szukać i żyć inaczej. Nie zabrakło także wspólnego plażowania, gry w siatkówkę, pływania w jeziorze i wycieczek rowerowych. Zwiedziliśmy także pobliskie bunkry hitlerowskie i cmentarz z czasów I wojny światowej. Rekolekcje były dobrą okazją zarówno do rozwoju duchowego, jak i kulturowego oraz spędzenia czasu aktywnie.
Po rekolekcjach nie zdążyliśmy odetchnąć, a już zaczynała się pielgrzymka z Wrocławia do Częstochowy. 3 sierpnia z Trzebnicy ruszyliśmy na szlak do Matki Bożej. Jak co roku salwatoriańska grupa ósma nie miała sobie równych! Na czele z nowym przewodnikiem - księdzem Markiem Sawickim SDS - zarażaliśmy innych swoją radością i spontanicznością. Tydzień pielgrzymowania minął szybko. Po drodze doświadczyliśmy wiele dobrego ze strony ludzi, których spotykaliśmy na swojej drodze. Nie zabrakło też różnorakich wyrzeczeń związanych z pielgrzymką, a wszystko po to, by 10 sierpnia stanąć przed Maryją i złożyć w Jej ręce wszystkie nasze intencje.
Kolejną akcją Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej był drugi turnus rekolekcji letnich - tym razem w górach, w Międzybrodziu Bialskim. W drugiej połowie sierpnia od 16 do 23 tym razem południe Polski odkrywało, że "Można inaczej!". Codziennie łamaliśmy schematy naszej codzienności, by po powrocie do domu jeszcze lepiej świadczyć o Bogu. Rekolekcjom sprzyjał klimat górskich wędrówek po Beskidzie Żywieckim. Byliśmy na górze Żar, Magurce, zdobyliśmy Czupel, zobaczyliśmy jaskinię Smoczą Jamę i nie tylko!
Wydarzenia wakacyjne wieńczyło czuwanie fatimskie w Trzebini, w sobotę 22 września. Razem z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań, Wolontariatem Misyjnym Salwator i siostrami salwatoriankami spotkaliśmy się, by podsumować wakacje i rozpocząć kolejny rok pracy. Na spotkaniu gościliśmy Sylwię Jaśkowiec - polską olimpijkę w narciarstwie biegowym. Podzieliła się swoim świadectwem, a przede wszystkim ubogaciła czuwanie swoją obecnością. Koncert zagrał zespół Bethel, który nie szczędził bisów. Po części rozrywkowej udaliśmy się na adorację i uroczystą mszę świętą, której przewodniczył ksiądz prowincjał Józef Figiel. Umocnieni spotkaniem rozpoczynamy nowy rok gotowi na wszelkie wyzwania i potrzeby młodych.
Jak co roku, w drugiej połowie lipca (21-28 VII) odbył się pierwszy turnus rekolekcji letnich z RMS-em w Węgorzewie na północy Polski. Młodzież z Elbląga, Warszawy, New Jersey i Dolnego Śląska odkrywała, że "Można Inaczej" myśleć, widzieć, działać, spotykać, szukać, posiadać i żyć. Tak o rekolekcjach pisze Darek, jeden z uczestników:
„Rekolekcje w Węgorzewie były pełne odpoczynku, modlitwy i bliskości z Bogiem. Zawsze były jakieś ciekawe zajęcia i nigdy się nie nudziłem. Spędzaliśmy czas na plaży, graliśmy w planszówki i zwiedzaliśmy różne piękne i ciekawe miejsca wokół Węgorzewa. Najbardziej mi się podobały konferencje i wieczorne adoracje, gdzie można było usiąść, pomodlić się i poczuć się bliżej Boga. Dla mnie to był czas pełen myślenia i rozważania, co mam dalej robić w moim życiu.
Z pomocą boską teraz, po tych rekolekcjach, już wiem, co mam robić dalej. Naprawdę mi ten czas dużo dał. Dla mnie to był czas odpoczynku nie tylko fizycznego, ale i też psychicznego. Cieszę się, że zdecydowałem się pojechać do Węgorzewa. Czasami Bóg prowadzi nas w takie miejsca, gdzie wie, że pogłębimy naszą wiarę i polepszymy naszą przyszłość z nim. Myślę, że tak właśnie się stało. Czuję się bardzo szczęśliwy, że mogłem spędzić ten czas z wszystkimi wspaniałymi osobami w Węgorzewie. Do zobaczenia za rok!"

Relacja na str RMS-u: https://rms.sds.pl/

Zdjęcia na G+ https://photos.app.goo.gl/74Mx26mqNS32hiQa9

Relacja filmowa na fb https://www.facebook.com/ruchmlodziezysalwatorianskiej

 


RMS: Podsumowanie wakacji Zobacz galerię