RMS: Pielgrzymka piesza do św. Jadwigi

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Pielgrzymka piesza do św. Jadwigi

Po raz kolejny, w ubiegłą sobotę kilka tysięcy osób postanowiło poświęcić swój wolny dzień na pielgrzymowanie do grobu św. Jadwigi, do Trzebnicy. Jedną z największych grup była grupa ósma, salwatoriańska, prowadzona przez duszpasterzy RMS-u. O 6.00 rano, we wrocławskiej katedrze odbyło się oficjalne rozpoczęcie, po którym pielgrzymi ruszyli na szlak. Podczas czterech etapów pątnicy mieli okazję do modlitwy, a także, m.in. do wysłuchania konferencji o przebaczeniu, przystąpienia do sakramentu pokuty, rozmowy z księdzem i spotkania ze znajomymi z sierpniowej pielgrzymki.
{[description]}

Ciekawym wydarzeniem było połączenie telefoniczne z nuncjuszem apostolskim abp. Celestino Migliore, który pozdrowił pielgrzymów, zapewnił o modlitwie i przeprosił, że nie mógł osobiście wędrować w grupie 8, salwatoriańskiej.

W grupie 8 szli młodzi ludzie z Dobroszyc z ks. Piotrem Majcherem SDS (ciekawa nominacja na najlepszy mem z ks. Piotrem: tutaj), Wrocławia, Trzebnicy, Mikołowa i Rabki Zdroju, przedstawiciele Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań z duszpasterzem ks. Pawłem oraz klerycy i nowicjusze z Bagna. Po dotarciu do trzebnickiej bazyliki był czas na modlitwę, odpoczynek i wyciszenie, a gdy do wrocławskiej grupy dołączyli pielgrzymi z Obornik Śląskich (również salwatoriańska grupa), Sułowa i Milicza, rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego.

Więcej informacji o pielgrzymce można znaleźć na stronie internetowej: tutaj.

www.rms.sds.pl


RMS: Pielgrzymka piesza do św. Jadwigi Zobacz galerię