RMS: Nowy Rok z RMS-em

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Nowy Rok z RMS-em

„Opa! Cicha noc!”- tak śpiewała jedna z grup podczas prezentacji nowego opracowania kolęd. Noc sylwestrowa, jak zawsze, nie jest cicha. Bo i nie można tłumić w sobie radości, że kolejny rok za nami i czas wkroczyć w to, co nowe i nieznane. Z jednej strony budzi się radość, z drugiej trochę niepewności i znaków zapytania: co ten Nowy Rok przyniesie.

{[description]}

Ale jak pisała wspaniała młodzież koniec roku i początek roku nowego to dobry czas na podsumowania, refleksje, rachunek sumienia. Tego nie brakowało podczas tegorocznego sylwestrowego spotkania RMS-u w Trzebnicy. Entuzjazm i radość wszystkich uczestników oraz towarzysząca temu modlitwa, Eucharystia, adoracja Pana Jezusa, spotkania i konferencje tworzyły klimat spotkania. Bogu niech będą za to, dzięki i ludziom, tworzącym wspólnotę otwartą na Jego miłość. Około 40 uczestników przybyło z różnych zakątków Polski: od ziem mazurskich, poprzez mazowieckie przestrzenie, dolnośląskie zakątki i malownicze śląskie tereny. (RMS wyraża nadzieję, że na zimowych rekolekcjach w Kasinie Wielkiej i Zakopanem będzie również tylu uczestników).

O północy, i to nie wśród nocnej ciszy, ale wśród huku petard, rozpoczęła się Eucharystia dziękczynno – błagalna. Po Eucharystii nastąpiło wspaniałe szaleństwo sylwestrowe: tańce, zabawy, konkursy trwały do rana. Modlitwa poranna i śniadanie zakończyły spotkanie.

O jasełkach, które wystawiano podczas zapisów biegu sylwestrowego w Trzebnicy, kolędującej młodzieży na ulicach miasta i w urzędach Trzebnicy oraz więcej o czterech dni spotkania można poczytać tutaj.

www.rms.sds.pl