RMS: Nie tylko salwatorianie! Kolejne grupy!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Nie tylko salwatorianie! Kolejne grupy!

Kolejnymi miejscami na drodze kampanii informacyjnej Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej były salwatoriańskie parafie w Obornikach Śląskich (21-24 XI) oraz w Krzyżu Wielkopolskim (22-25  XI). Ciekawostką, którą warto podkreślić jest zasięg przeprowadzonej akcji w Krzyżu, gdzie dzięki uprzejmości duszpasterzy diecezjalnej parafii w Krzyżu duszpasterze RMS-u dotarli do szkół średnich: liceum i technikum.

{[description]}

Oprócz spotkań w szkołach, na katechezie, ks. Maciej przeprowadził spotkania z przygotowującymi się do bierzmowania w piątek i sobotę. Dnia 24 XI odbył się również dzień skupienia pod hasłem „Lekarz specjalista”. Owocem tych spotkań było zainicjowanie spotkań młodzieżowych przy parafii, które prowadzić będzie ks. Grzegorz SDS. Na jednej z lekcji młodzież z gimnazjum nagrała nawet krótkie zaproszenie na spotkanie RMSu!

W środę 21 listopada Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zagościł w Obornikach Śląskich, w Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Holteia. Podczas lekcji religii prezentowana była działalność RMS-u oraz zapraszano na jego akcje, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży i jest nadzieja, że w przyszłości pojawią się owoce. Warto dodać, że w Obornikach od niedawna zawiązała się nowa grupa RMS-u. A oto kilka słów uczennicy po lekcji:

Katecheza, na której obecny był ks. Łukasz Anioł, na pewno zostanie w mojej pamięci bardzo, bardzo długo. Nigdy nawet  przez głowę, nie przeszłaby mi myśl, że młodzież, która nie wstydzi się swojej wiary, tak miło spędza czas pogłębiając swoje zainteresowania i co najważniejsze, swoją wiarę! Zazdroszczę im tej radości i dumy z tego kim są. Dzisiejsza lekcja skłoniła mnie do refleksji nad tym, czy dużo osób wstydzi się swojej wiary i dlaczego jest tak a nie inaczej.
Monika Dziuda


Zdjęcia z Krzyża Wlkp.

Zdjęcia z Obornik Śl.