RMS: Młodzi Salwatorianie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Młodzi Salwatorianie

Od września ruszył pełną parą projekt „Młodzi Salwatorianie”. Wyszedł on oddolnie od młodych ludzi, którzy zaczynają nowy etap w życiu (studia, praca, rodzina). Wzrastali oni pod egidą RMS-u i nadal utrzymują kontakt z salwatorianami. Angażują się i wspierają różne akcje, dzieła i apostolaty salwatoriańskie, rozbudowując tym samym Salwatoriańską Rodzinę. We wrześniu powstała studencka grupa wrocławska, która działa przy domu zakonnym salwatorianów na ul. Jana Matejki.

{[description]}

Podczas spotkań istniejącej już od kilku lat grupy studentów i świeckich salwatorianów, prowadzonej przez ks. Michała Pielę SDS, uczestnicy wspólnie rozwijają się intelektualnie i duchowo poprzez różne formy spotkań: Eucharystia, adoracja, wykłady tematyczne dotyczące duchowości i osoby założyciela salwatorianów ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, działalność charytatywna oraz przygotowywanie akcji promujących salwatorianów.

 Obecnie rozwija się akcja „Mikołajkowa paka dla dzieciaka”, wspierająca Zakład Opiekuńczo – Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Jaszkotlu. W przygotowaniach jest Ekstremalna Droga Krzyżowa z Wrocławia do Trzebnicy i wiele innych pomysłów.

W ramach projektu „Młodzi Salwatorianie” działa bardzo dynamicznie grupa starszych animatorów, która poprzez kursy dla animatorów organizowane w ramach RMS-u zdobywała wiedzę i umiejętności, aby pomagać duszpasterzom w prowadzeniu różnych grup, apostolatów i dzieł. Skończyli oni swoje przygotowania i kursy, stając się silna grupą wsparcia w kształtowaniu nowej grupy salwatoriańskiej młodzieży. Ich działalność jest skierowana na przygotowanie młodych ludzi do współpracy przy dziele Ewangelizacji na różne sposoby: media, spotkania integracyjne, tematyczne, przygotowania Forum Młodych, dni skupienia itp. Wprowadzają kolejne grupy początkujących animatorów w bardzo konkretną przestrzeń działalności i pracy w swoich środowiskach (dom, szkoła, studia, praca zawodowa, parafia). Poprzez spotkania formacyjne i pracę z ludźmi Młodzi Salwatorianie są świadkami Jezusa, a propagując duchowość Ojca Jordana rozszerzają Rodzinę Salwatoriańską na coraz szersze kręgi swojej codzienności.  Jest to realizacja pragnienia O. Jordana, żeby docierać na różne sposoby wszędzie tam, gdzie Jezus nie jest kochany.

www.rms.sds.pl