RMS: Małe cuda w Trzebnicy

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Małe cuda w Trzebnicy

Dostrzec te „małe cuda”, które każdy z nas otrzymuje w życiu, nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy razem, ale i potem, kiedy wracamy do domu, szkoły, codzienności – są to słowa jednej z uczestniczek dnia skupienia RMS-u w Trzebnicy, który miał miejsce w sobotę 10 marca. Tematem tego salwatoriańskiego spotkania dla młodzieży były słowa: „Kim wy jesteście?”.

{[description]}

Młodzi, oprócz Trzebnicy, reprezentowali parafie w Dobroszycach, Białym Kościele i w Bagnie. Oprócz prowadzącego, ks. Macieja, na spotkaniu gościł ks. Andrzej, obecnie pracujący w Albanii, który dzielił się świadectwem swojej pracy na misjach oraz dk. Łukasz, który pięknie wprowadził zebranych w tajemnicę Słowa Bożego. Także ks. Grzegorz Skałecki, mimo licznych obowiązków znalazł chwilę, żeby wesprzeć młodych. Zostali oni zaproszeni do dzielenia się swoim doświadczeniem wiary. Oto jedna z refleksji:

„Bardzo dziękuję za spotkanie, za obecność wszystkich. Cały czas fragmenty konferencji, kazania czy tego dłuższego filmu gdzieś się w mojej głowie kotłują i chyba prędko nie przestaną: po takim czasie wspaniale było się z Wami spotkać i naładować w sobie tę pozytywną energię. Ksiądz Maciek na kazaniu powiedział, że nasze spotkania, rekolekcje, dni skupienia są takim wejściem na górę, z której można lepiej spojrzeć na pewne rzeczy i zapytał, jaki to ma wpływ na rzeczywistość? Mi osobiście pomagają we wszystkim, na spotkaniach napełniam się, jak wcześniej wspomniałam, tą pozytywną energią, radością, szczęściem i miłością do bliźniego. Mam okazję, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Można to też porównać do tekstu piosenki pt: „Małe cuda”, w której są słowa: „tylko jedno jest potrzebne, lupa wiary, by w trawie codzienności dostrzec je”, i te spotkania są również taką lupą, dzięki której mam okazję lepiej zobaczyć  pewne rzeczy, dostrzec te „małe cuda”, które każdy z nas otrzymuje w życiu, nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy razem, ale i potem, kiedy wrócę do domu, szkoły, codzienności. Dodają mi sił w pokonywaniu przeciwności i trudności w życiu. Film, który oglądaliśmy, bardzo dobrze zilustrował naszą rzeczywistość i najbardziej mi utkwił w pamięci moment, kiedy Jezus powiedział, że w Biblii jest zawarta cała Jego mądrość i to właśnie tam powinniśmy szukać odpowiedzi na pytania czy wątpliwości, jakie nas nachodzą. Jeszcze raz wielkie dzięki za ten czas!!!”. (Katarzyna M.)

www.rms.sds.pl