RMS: Kolejna edycja kursu dla animatorów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Kolejna edycja kursu dla animatorów

W dniach od 10 do 12 listopada w Trzebnicy odbyła się kolejna odsłona kursu animatorów Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Blisko 50 młodych z całej Polski, kształciło się w byciu dobrym animatorem i pogłębiało swoją wiarę.
{[description]}

Pierwszy dzień spotkania to przyjazd uczestników, Msza Święta, a także kolejna część wykładu o ojcu Jordanie, którego setną rocznicę śmierci będziemy obchodzić w przyszłym roku. Sobota to najintensywniejszy dzień kursu. Na pierwszym wykładzie zaawansowani animatorzy mogli pogłębić swoją wiedzę o Abrahamie, a początkujący zgłębiali tajniki pracy z grupą. Kolejne konferencje przybliżały nam tematykę struktury Mszy Świętej, a także naukę Kościoła na temat sakramentów. Przed południem odbył się krąg biblijny, na którym wszyscy karmili się Słowem Bożym, a dodatkowo kilku z uczestników mogło podszkolić się w prowadzeniu tego typu spotkań. Po obiedzie nastąpił kolejny blok wykładów. Młodsi animatorzy dowiadywali się o działalności Pana Jezusa, natomiast starsi mierzyli się z tematem radzenia sobie z szykanami na tle religijnym. Następnie odbyła się Msza Święta, a po kolacji integracja podczas wieczoru w radości. Dzień zakończył się adoracją Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Niedziela rozpoczęła się od Mszy Świętej, a po niej nastąpiło podsumowanie spotkania - każdy z uczestników mógł wypowiedzieć się na temat kursu, jego zalet oraz tego, co można ulepszyć w następnej jego odsłonie.
Po podsumowaniu nadszedł czas pożegnań. Kolejny kurs za nami, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które możemy wykorzystać nie tylko na akcjach RMS-u, ale także w naszym codziennym życiu.

Relację przygotował Szymon Stępkowski

G+ https://photos.app.goo.gl/cioJm5BonXDN52x62

 


RMS: Kolejna edycja kursu dla animatorów Zobacz galerię