RMS: Dobre spotkanie w Bagnie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Dobre spotkanie w Bagnie

W dniach od 28 do 30 października 2016 r., w małej, malowniczej miejscowości Bagno, w której znajduje się Seminarium Duchowne Salwatorianów, odbył się kolejny Dzień Skupienia organizowany przez RMS. To Dobre Spotkanie było wyjątkowe, gdyż młodzież przybyła do nas nawet z Opola i Warszawy.
{[description]}

Po przyjeździe wszystkich uczestników odbyła się Msza Święta, a po niej seans filmowy. Tym razem obejrzeliśmy film „Zanim się pojawiłeś”, z którego morał płynie taki, iż mimo przeciwności losu nie można się poddawać, a dar życia jest najcenniejszy.
Następny dzień był bardzo intensywny pod względem umysłowym i fizycznym. Do południa rozważaliśmy Ewangelię o Zacheuszu (Łk 19, 1-10) na różne sposoby: bibliodrama czy konferencja księdza Jurka Morawskiego. Następnie udaliśmy się na najważniejszy punkt dnia - Mszę Świętą.
Po południu odbyła się gra terenowa, w której musieliśmy być bardzo spostrzegawczy, gdyż wskazówki były ukryte. Mieliśmy do wykonania zadania związane z Pismem Świętym, łaciną i greką.
Następnie wszyscy zasiedliśmy do wspólnego turnieju gier planszowych. Śmiechu było co nie miara, a zwycięzcy mogli się szczycić wygraną, gdyż zdobyć pierwsze miejsce nie było łatwo.
Po tej zabawnie udaliśmy się na Nieszpory i wróciliśmy, by dokończyć nasze gry. Następnego dnia, po przebudzeniu, odmówiliśmy niedzielną Jutrznię wraz z klerykami. Po nabraniu sił poprzez posiłek, udaliśmy się na spotkanie z Panem Bogiem w Eucharystii. To był ostatni punkt programu tego Dnia Skupienia.
Wszyscy rozjechali się do domów i to Dobre Spotkanie w Bagnie zostało zakończone. Dziękujemy wszystkim za ten wspólnie spędzony czas, do następnego razu!

Relacjonowała Julia Rafalska z Trzebnicy


RMS: Dobre spotkanie w Bagnie Zobacz galerię