Piastów: Czas mocy i łaski

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Piastów: Czas mocy i łaski

Niecodziennym wydarzeniem zainaugurowano obchody 30-lecia istnienia salwatoriańskiej parafii w Piastowie. Pod koniec lutego, przez 48 godzin, parafia pw. św. Michała Archanioła gościła kopię cudownej figury swojego Świętego Patrona z Sanktuarium z Monte Sant`Angelo. Był to prawdziwy czas mocy i łask, które wypraszali bardzo licznie zebrani parafianie i goście.

{[description]}

W czasie nawiedzenia figury odbywały się specjalne nabożeństwa, między innymi za dzieci i młodzież, z modlitwą o uchronienie ich od zła i zepsucia, za opętanych i zniewolonych przez złego ducha, o uwolnienie i uzdrowienie serca, za osoby chore i starsze, za rodziny przeżywające kryzysy i zagrożone rozbiciem.

Liczni parafianie przyjmowali szkaplerz świętego Michała, zaopatrywali się w anielską literaturę, ale nade wszystko tłumnie korzystali z sakramentu pojednania i w ciszy piastowskiej świątyni doświadczali daru osobistej modlitwy przez wstawiennictwo Świętego Patrona parafii. Peregrynacja zakończyła się dziękczynną Eucharystią za 30 lat istnienia parafii, odprawianą w intencji budowniczych i ofiarodawców kościoła.

www.salwatorianie.com.pl