Pamięci ks. Piotra Mazurka SDS (1954-2017)

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Pamięci ks. Piotra Mazurka SDS (1954-2017)

14 listopada minął rok do śmierci ks. Piotra Mazurka SDS, wieloletniego proboszcza parafii pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie. Tego dnia grupa 42 mieszkańców Węgorzewa z proboszczem ks. Rafałem Chwałkowskim SDS, pojechała do Świerklan – rodzinnej miejscowości śp. ks. Piotra. Tam uczestniczyli, razem z rodziną Mazurków i mieszkańcami Świerklan, we Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Anny. Eucharystię za śp. ks. Piotra koncelebrowali miejscowi duszpasterze i proboszcz z Węgorzewa.
{[description]}

Okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ks. Rafał. Po Mszy św. pielgrzymi udali się na grób rodziców ks. Piotra, a potem na spotkanie z rodziną i duszpasterzami przy posiłku. Kolejny etap to grobowiec salwatoriański w Mikołowie, gdzie pielgrzymi z rodziną złożyli wieniec, zapalili znicze i wspólnie się modlili za ks. Piotra i ks. Alojzego, którzy pracowali w węgorzewskich parafiach. W drodze powrotnej do domu Węgorzewianie uczestniczyli we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, gdzie Matce Bożej zawierzali swoją parafię, przygotowując się do jubileuszu 30-lecia parafii.
17 listopada – w sobotę – wspomnienie rocznicy śmierci proboszcza ks. Mazurka, węgorzewska wspólnota zakonna i parafialna przeżywała podczas Eucharystii w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza. We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele rodziny Mazurków, węgorzewskie władze samorządowe z nowo wybranym burmistrzem na czele, zaproszeni goście i licznie zgromadzeni wierni. Ponieważ zmarły ks. Piotr był m.in. duszpasterzem myśliwych i leśników, miała ona uroczystą oprawę myśliwską (ze sztandarami węgorzewskich kół łowieckich i sygnalistami) oraz była połączona z tzw. zaduszkami myśliwskimi (mającymi swoją wieloletnią tradycję w tutejszym kościele). Mszy św. przewodniczył superior miejscowej wspólnoty salwatorianów – ks. Marek Gadomski SDS. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ks. Hubert Tryk – rektor MWSD w Olsztynie. Mszę koncelebrowali przybyli na uroczystość kapłani. Po „zaduszkach myśliwskich” uczestnicy liturgii udali się przed kościół, gdzie ks. Marek poświęcił, a następnie z rodziną Mazurków odsłonił tablicę poświęconą pamięci zmarłego proboszcza.


Pamięci Ks. Mazurka Zobacz galerię