Oborniki Śląskie: Odpust parafialny

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Oborniki Śląskie: Odpust parafialny

28 października to dzień odpustu parafialnego ku czci św. Judy Tadeusza. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Karol Kulczycki SDS – wikariusz prowincjalny. W kazaniu wskazał na budowanie wspólnoty parafialnej na fundamencie wiary, odwołując się do słów z listu św. Judy: „Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie i w miłości Bożej strzeżcie samych siebie”.
{[description]}

Uroczystość odpustowa tradycyjnie została połączona ze świętem Leśników i Myśliwych z racji wspomnienia św. Huberta. Nadleśnictwo udekorowało kościół, przedstawiciele leśników wzięli czynny udział we Mszy św. poprzez czytanie czytań mszalnych i procesję z darami. Obecne były poczty sztandarowe Kół Łowieckich. Uroczystego nastroju dodali sygnaliści.
Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych dzieci przebrały się za postacie aniołów i świętych. Wraz z ks. Jerzym zaśpiewali piosenkę pt. „Taki duży, taki mały może świętym być”.

Po zakończonych uroczystościach przed kościołem został posadzony dąb na pamiątkę 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Oborniki Śląskie: Odpust parafialny Zobacz galerię