Meksyk: Tydzień Misyjny z JPII

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Meksyk: Tydzień Misyjny z JPII

W dniach 11-22 października, w parafii św. Józefa Robotnika w Campeche, przeżywane są dwa wielkie wydarzenia: Tydzień Jana Pawła II oraz Tydzień Misyjny, w łączności z Kościołem Powszechnym. Tematy misji Kościoła, charyzmatu salwatoriańskiego i Papieża Pielgrzyma mocno się przenikają. Taki charakter przybrały też poszczególne dni. Przede wszystkim postawiono na modlitwę, Mszę św. i różaniec.
{[description]}

Każdego dnia na parafian czekało wiele zajęć intelektualnych i fizycznych, jak np. Loteria Campechana, turniej siatkówki, piłki nożnej, tenisa stołowego i szachy,  a także film dokumentalny o życiu Jana Pawła II. W sobotę, 17. Października, wokół parafii przemaszerowali ubrani w kolorowe stroje młodzi i starzy misjonarze. Około150 osób reprezentowało poszczególne kontynenty (ubrani w koszulki czerwone – Amerykę, zielone – Afrykę, białe -Europę, żółte – Azję i niebieskie – Australię z Oceanią). Podczas marszu odmawiano różaniec w różnych językach świata, a intencją przewodnią była praca na placówkach misyjnych, szczególnie salwatoriańskich. Całość zakończyła się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Jakuba Trzópka SDS.

Następnego dnia, w niedzielę, podczas Mszy z udziałem dzieci, rozdano nagrody osobom biorącym udział w konkursie rysunkowym „Sylwetka Św. Jana Pawła II”. Po liturgii na dziedzińcu przykościelnym grupa katechizowanych dzieci odmówiła różaniec, podczas którego wywieszano kolorowe balony, tworząc strukturę różańca, a następnie po zakończeniu wszystkie balony wypuszczono w niebo.

Wieczornej Mszy św.  abp José Francisco González González, który także powiedział kazanie. W kolejne dni zaplanowano m.in. konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II, w którym udział wezmą parafianie uczęszczający do ośmiu kaplic, objętych posługą salwatorianów. Nagrodą jest nowe wydanie Mszału Rzymskiego, który trafi do zwycięskiej kaplicy.

Przez dziewięć dni, równolegle, trwa też nowenna do św. Jana Pawła II, którego relikwie peregrynują po salwatoriańskich kaplicach. Strzeże ich grupa Custodias, prowadzona przez ks. Tomasza Chlebowskiego, współtworzącego salwatoriańską wspólnotę. Tydzień zakończy akcja misyjna: weekendowy wyjazd na placówkę misyjną do buszu, gdzie raz w miesiącu udaje się grupa Misionero Salvatoriana.


Meksyk: Tydzień Misyjny z JPII Zobacz galerię