Meksyk: Relikwie JPII w Meridzie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Meksyk: Relikwie JPII w Meridzie

Już po raz drugi relikwie św. Jana Pawła II nawiedziły Półwysep Jukatański w Meksyku. Salwatorianie są jedynymi kustoszami relikwii Papieża Polaka na terenie całego półwyspu, stąd też wydarzenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem lokalnych mediów. Tydzień Jana Pawła II przeżywany w kościele rektoralnym del Templo Expiatorio de Nuestra Señora de La Consolación (potocznie Monhas) w Meridzie, rozpoczął się w sobotę, 3 października. Rektor kościoła ks. Marcin Czyż SDS wraz ze współbraćmi i delegacją parafialną wspólnie przywitali relikwie na obrzeżach miasta.
{[description]}

W ceremoniach otwarcia i zamknięcia uroczystości wziął udział arcybiskup emeryt Emilio Carlos Berlie Belauzarán. Przez cały tydzień od godziny 6:00 do 22:00 można było modlić się przy relikwiach św. Papieża. Często całymi rodzinami przyjeżdżali wierni z różnych części miasta, żeby choć przez chwilę pomodlić sie i poprosić o błogosławieństwo. Łzy wzruszania nie były rzadkością.

Przez cały tydzień w programie przewidziane były cztery Msze Święte dziennie, a także różne propozycje jak na przykład wykład ks. Tomasza Chlebowskiego (pracującego we wspólnocie salwatoriańskiej w Campeche) na temat wolności widzianej oczami Jana Pawła II i O. Franciszka Jordana. Młodzież wraz z br. Salvadorem przeprowadziła dwukrotnie wykład na temat związku Karola Wojtyły z salwatorianami. Dwukrotnie w duchu meksykańskim przeprowadzono tzw. alabanze czyli uwielbienie, które wypełniło kościół po brzegi.

Z piątku na sobotę kościół otwarty był do późnych godzin nocnych z uwagi na organizowaną Noc Nikodemową. Była możliwość do spowiedzi i dłuższej medytacji. Każda z grup działających przy kościele poprowadziła godzinną modlitwę. Po niedzielnej sumie relikwie, w eskorcie motocyklistów, przewiezione zostały do Campeche.


Meksyk: Relikwie JPII w Meridzie Zobacz galerię