Meksyk: Pierwsze wspólne spotkanie świeckich salwatorianów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Meksyk: Pierwsze wspólne spotkanie świeckich salwatorianów

W klasztorze salwatorianów w Capeche, w wigilię nowego roku liturgicznego, spotkali się salwatorianie świeccy. Głównym celem była integracja dwóch wspólnot świeckich salwatorianów: z Campeche oraz z Meridy. Choć w tym drugim mieście salwatorianie nie prowadzą już działalności duszpasterskiej, to idea o. Jordana stale jest tam obecna.
{[description]}

W programie spotkania (28-29 listopada przewidziane były trzy konferencje, których tematyka wiązała się z dobiegającym końca w Kościele Rokiem Życia Konsekrowanego, a w świecie salwatoriańskim kończącym się Rokiem Misyjnym. Natomiast w pierwszą niedzielę adwentu tematy oscylowały wokół rozpoczynającego się Roku Miłosierdzia.

Znalazł się także czas na prezentację poszczegółnych grup salwatoriańskich, oraz przedstawienie historii salwatorianów świeckich w Meksyku. W niedzielę natomiast poświecono sporo czasu na przygotowanie wspólnych projektów na przyszłość. Cieszy fakt, że mimo licznych obowiązków parafialnych, wszyscy salwatorianie (księża i brat zakonny) pracujący w Meksyku, zaznaczyli też swoją obeność.

Owoców możnaby się doszukiwać wielu. Jeden bardzo ważny jest taki, że zaplanowano już kolejne spotkanie na styczeń, w Meridzie. A dodatkowo świeccy salwatorianie (grupa młodzieży Campeche – Merida) wspólnie wybiorą się do wiosek misyjnych, by tam apostołować.