Meksyk, Campeche: Meksykański turniej po salwatoriańsku – „Copa Salvator”

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Meksyk, Campeche: Meksykański turniej po salwatoriańsku – „Copa Salvator”

W sobotę 22 lutego 2014 parafia Świętego Józefa Robotnika w Campeche przeżywała piłkarskie święto, turniej piłki nożnej „Copa Salvator”. W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn, reprezentantów poszczególnych grup parafialnych oraz kaplic, które przynależą do salwatoriańskiej parafii. Od samego początku dnia rywalizacji sportowej towarzyszyła miła, rodzinna atmosfera.

{[description]}

Biorącym udział w turnieju grupom dodawały motywacji ekipy kibiców złożone głownie z płci żeńskiej oraz dzieci. Stanowiska z posiłkami i sprzedażą napojów oraz innych miejscowych wyrobów zapewniały siłę i możliwość wytrwania w oczekiwaniu na wyniki aż do godzin popołudniowych.

Po kilku godzinach intensywnego wysiłku, przy wysokiej temperaturze powietrza i jeszcze cieplejszej temperaturze dopingu, udało się wyłonić zywcięzców, którymi zostali członkowie chóru parafialnego „Art Crist”. Drugie miejsce przypadło w udziale „Grupie A” katechetów.

W przerwie rywalizacji odbył się także mecz towarzyski najmłodszych uczestników turnieju. Dzieci z grupy „Josefinos salvatorianos” rywalizowały z drużyną złożoną z pozostałych dzieci z parafii oraz jedynych trzech graczek biorących udział w zawodach.

Nagrody i puchar dla zwycięzców wręczył uroczyście ks. Andrzej Kusiak SDS, zapraszając wszystkich uczestników na kolejną edycję turnieju w przyszłym roku.