Magazyn „Salwator”: Twoje życie w Biblii

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Magazyn „Salwator”: Twoje życie w Biblii

Słowo, mały Janek i poważne konsekwencje, jakie wynikły z tego nadzwyczajnego związku to „wątki” przewijające się w artykułach najnowszego numeru katolickiego magazynu „Salwator”. Ksiądz Franciszek Jordan, Sługa Boży i założyciel Towarzystwa Boskiego Zbawiciela czyli salwatorianów, czytał Biblię i w ten – dostępny dla każdego człowieka – sposób, wsłuchiwał się w głos Stworzyciela, starając się rozeznać swoją życiową misję.

{[description]}

Wynikiem tej współpracy z Bogiem, było m.in. powstanie Rodziny Salwatoriańskiej, która na całym świecie stara się do dziś, realizować zadania powierzone jej przez Jezusa Chrystusa. O tym, w jaki sposób to czyniła w ciągu ostatnich kilku lat, miesięcy, tygodni, opowiadają relacje z kilku uroczystości jakie, w różnych zakątkach świata, w Polsce i zagranicą, świętowała ostatnio Rodzina Salwatoriańska.

Najświeższy numer otwiera inspirujący fragment wywiadu z Kardynałem Gianfrano Ravasim, przeprowadzony przez ks. Krzysztofa Wonsa SDS, pod tytułem „W Biblii jest nasze życie”. Można odnaleźć w nim „podpowiedź”: jak przenikać Boże Słowo i co czynić, aby Ono przenikało słuchającego. Inny z artykułów opowiada o dzieciństwie Założyciela salwatorianów, w którym autorka przytacza wiele nieznanych szerzej, ciekawych faktów. W kolejnym czytelnik odnajdzie zachętę do (lepszego) poznania własnej wartości, a przewodnikiem w tej eksploracji będzie terapeuta, pracujący w Klinice Małżeńskiej w Krakowie.

Tradycyjnie, jak w każdym numerze, nie brakuje kącika poświęconego sztuce kulinarnej, pod kierunkiem znanej ekspertki salwatoriańskiej z tej dziedziny, Siostry Anieli. To oczywiście niektóre tylko, spośród szerokiego wachlarza tematów, prezentowanych w najnowszym „Salwatorze”, do którego lektury zaprasza Wydawnictwo Salwator.

www.salwator.com