„Lectio divina z Maryją” na Łotwie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

„Lectio divina z Maryją” na Łotwie

W dniach 29-30 października 2018 roku ks. Krzysztof Wons SDS prowadził w Rydze skupienie „Cała piękna. Lectio divina z Maryją” dla osób konsekrowanych i kapłanów z Łotwy i Litwy.
{[description]}

W dniach 29-30 października 2018 roku ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, przebywał w Rydze. Najpierw, 29 października 2018 r., spotkał się w seminarium duchowym z kapłanami archidiecezji ryskiej, a w spotkaniu tym wziął udział także abp Zbigņev Stankevičs, arcybiskup metropolita ryski.
 
W poniedziałek, 29 października, w godzinach wieczornych rozpoczęło się i trwało przez cały wtorek spotkanie formacyjne dla osób konsekrowanych i kapłanów „Viscaur skaista. Lectio divina ar Mariju” [„Cała piękna. Lectio divina z Maryją”]. Spotkanie było tłumaczone nie tylko na język łotewski i litewski (wzięły w nim udział także siostry zakonne z Litwy).

Wśród uczestników spotkania formacyjnego był również bp Viktors Stulpins, biskup diecezji lipawskiej na Łotwie, absolwent Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych (2013-2015) w CFD w Krakowie.

--- --- ---

Sesję „Cała piękna. Lectio divina z Maryją” ks. Krzysztof Wons SDS prowadził po raz pierwszy w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w dniach 25-27 listopada 2016 roku. Nagrania konferencji zostały wydane przez Studio Katolik (Kraków 2016, www.katolik.tv). Niecały rok później ukazała się publikacja książkowa „Cała piękna. Maryja” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2017 – www.salwator.com).


Lectio divia w Rydze Zobacz galerię