Kurs animatorów RMS i SOP

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Kurs animatorów RMS i SOP

W dniach od 5 do 7 października w Trzebnicy odbyła się pierwsza w tym roku część kursu dla animatorów. Było to wydarzenie historyczne, ponieważ oprócz rekordowej liczby uczestników (ponad 60 osób) trzebnicki Biały Dom gościł nie tylko młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, ale także przedstawicieli Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań z księżmi Łukaszem Aniołem i Łukaszem Karasińskim na czele. Cieszymy się, że po przerwie powróciła współpraca tych dwóch apostolatów w ramach kursu.
{[description]}

„Ten weekend był dla nas wszystkich czasem bardzo intensywnym, ale również niezwykle rozwijającym. Początkujący animatorzy, których na kursach pojawiła się bardzo duża liczba, uczestniczyli w konferencji księdza Macieja Szeszki, dotyczącej sakramentów oraz Olka Krasowskiego o prowadzeniu kręgów biblijnych. W tym samym czasie zaawansowani usłyszeli wykład „Miłość Boga do człowieka” Jana Krzywdzińskiego i „Prorocy Starego Testamentu” Mateusza Małysiaka. W tym roku organizatorzy utworzyli też grupę animatorów, którzy ukończyli trzyletni kurs. Dla nich ksiądz Maciej Dalibor wygłosił wykład, dotyczący Lectio Divina.
Nowością na tym kursie był test sprawdzający wiedzę animatorów zaawansowanych, którą zdobywali w poprzednich latach przygotowań. Równocześnie odbyła się integracja dla początkujących. Idealnym zakończeniem dnia okazał się wieczór w radości, który pomógł wszystkim lepiej się poznać i spędzić trochę czasu na wspólnej zabawie.
Oczywiście ten intensywny czas nie obył się bez Jutrzni, Eucharystii i Adoracji, dzięki którym wyjazd został przez nas przeżyty w obecności Pana Boga. Następne kursy odbędą się już na początku listopada, a do tego czasu my zajmujemy się odrabianiem kursowych zadań domowych i rozwojem duchowym."

Relację przygotowała Helena Olejnik

Zobacz nasze zdjęcia w https://photos.app.goo.gl/6tn4KnUkor9Sx4dh7

 


Kurs animatorów RMS i SOP Zobacz galerię