Kraków: Matka Boża w szpitalu

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Kraków: Matka Boża w szpitalu

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Św. Jana Pawła II: POŚWIECENIE ODNOWIONEJ FIGURY MATKI BOŻEJ I NOWEJ KAPLICZKI NA FIGURĘ MATKI BOŻEJ
{[description]}

W czwartek, 12 grudnia 2019 roku, w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, w którym od 1 lipca tego roku posługują Salwatorianie, miał miejsce obrzęd poświecenia odnowionej figury Matki Bożej i nowej kapliczki na figurę Maryi.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 12. 00 w kaplicy na kardiochirurgii. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił wikariusz prowincjalny Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. Karol Kulczycki SDS, a koncelebrowali księża kapelani: ks. Robert Stachowicz SDS i ks. Ireneusz Kiełbasa SDS.
Na początku wspólnej modlitwy słowa powitania skierował do wszystkich zebranych ks. kapelan Robert, który jednocześnie w swoim imieniu i ks. Ireneusza wyraził słowa wdzięczności pod adresem całej społeczności szpitala za owocną, życzliwą i bardzo dobrą współpracę. Podziękował też chorym i wiernym za to, że modlitwą, ofiarowanym cierpieniem i składanymi ofiarami przyczyniają się do wielu wspaniałych dzieł w naszym Szpitalu.
W homilii ks. Karol zachęcał do powierzania siebie i swoich spraw naszej Matce Maryi. Mocno utkwiły nam słowa kaznodziei, który zwrócił uwagę, byśmy nie tylko przychodzili do Maryi, ale byśmy wraz z Maryją podążali ścieżkami naszego życia.
W oprawę liturgii zaangażowali się br. Jarosław Grzesik SDS, pani Organistka z Zakrzówka oraz personel szpitala. Uroczystość ta zgromadziła licznie dyrekcję, personel i pracowników szpitala, chorych oraz fundatorów kapliczki, a także dobrodziejów i przyjaciół szpitala.
Po Mszy Świętej udaliśmy się pod figurę Matki Bożej, aby uczestniczyć w obrzędzie poświecenia odnowionej figury Matki Bożej i nowej kapliczki na figurę Maryi. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
Niech chorzy, personel i pracownicy szpitala, a także wszyscy odwiedzający to miejsce wpatrują się w oblicze naszej Matki Maryi i powierzają Bogu przez Jej wstawiennictwo wszystkie troski i radości życia.
 Niech Maryja swoim matczynym wzrokiem spogląda na nas wszystkich i pomnaża to dobro, które tu w szpitalu się dokonuje. Maryjo miej nas w swojej opiece.
 


Kraków Szpital JP II Zobacz galerię