Katolik.tv: "Nasza droga do Boga"

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Katolik.tv: "Nasza droga do Boga"

Drogi, jakimi podążamy wiele mówią o nas samych. To czy wybieramy polne dróżki, ścieżki leśne, czy autostrady na swój sposób nas określa. Wiele z tych dróg prowadzi nas do Pana Boga. Jedne są dłuższe, inne nieco krótsze. Ważne, aby dojść, by nie zbłądzić i nie zapomnieć kto jest celem tej życiowej podróży.

{[description]}

 W ubiegłych latach serwis Katolik.pl proponował czytelnikom rekolekcje adwentowe oparte na ciekawych, specjalnie wybranych książkach - przez siedem, osiem dni na naszej stronie pojawiały się codziennie nowe rozważania na konkretny dzień, i podobnie będzie w tym roku, ale to nie wszystko...

„Nasza droga do Boga” to propozycja rekolekcji na cztery niedziele Adwentu 2011. Ruch jest wpisany w dynamikę ludzkiego rozwoju, idąc, jak podróżnik, wędrowca zmierzamy do celu. Całe życie jest wędrówką, a okres liturgiczny zwany adwentem jest czasem, by nad swoją drogą się zastanowić, by zweryfikować motywacje, i z całą świadomością ponownie wybrać sobie Pana Boga za cel.

O poprowadzenie przez ten czas radosnego oczekiwania poprosiliśmy czterech księży salwatorianów, pracujących w czterech różnych apostolatach: Salwatoriański Ośrodek Powołań, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych i Wydawnictwo Salwator. To cztery miejsca, które służą przybliżaniu Pana Boga innym. Liczymy, że w sposób sobie właściwy i wyjątkowy i nam wskażą drogę do Boga.

Tematem przewodnim na każdą z niedziel jest liturgia Słowa, a tytułem jest wybrany cytat biblijny.

***

Refleksja na pierwszą niedzielę Adwentu, w oparciu o cytat z Księgi Izajasza – „Czemuż, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg” (Iz 63, 17), jest rozważaniem na temat Bożych ścieżek i tych ludzkich.

Ludzkie ścieżki do Pana Boga często prowadzą na manowce. Jak łatwo się pogubić czy pobłądzić, iść na skróty lub pozostawać z dala od Bożych Dróg opowiada salwatorianin ks. Kazimierz Ryszkiewicz SDS, pochodzący z Białorusi, na co dzień pracujący w Salwatoriańskim Ośrodku Powołań, dzięki swoim doświadczeniom pracy z młodzieżą, wie wiele o trudnych wyborach, różnorodności dróg i skutkach złych decyzji. Zapraszamy do oglądania filmowej nauki rekolekcyjnej na Adwent 2011 – „Nasze drogi do Boga”.

www.katolik.tv