Katolik.pl: Specjalnie na adwent 2011 rekolekcje internetowe

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Katolik.pl: Specjalnie na adwent 2011 rekolekcje internetowe

W ubiegłych latach serwis Katolik proponował czytelnikom rekolekcje adwentowe i wielkopostne oparte na ciekawych, specjalnie wybranych książkach. Przez kilka dni na stronie pojawiały się codziennie nowe rozważania na konkretny dzień. Takich rekolekcji nie zabraknie także i w tym roku!

{[description]}

Adwent to ważna lekcja, którą często opuszczamy, wybierając się na wagary do sklepu po świąteczne zakupy, czy chowając się za wiszącym na trzepaku dywanie. Często porządki i przygotowania pozostają puste i nic nieznaczące, bo nie wypełnione oczekiwaniem na Tego, co ma być zesłany. Lekcja adwentu nosi temat: Ufność. Tymczasem nie jest łatwo zawierzyć Bogu, gdy świat oferuje nam tyle kolorowych świecidełek, głośnych i hałaśliwych ciekawostek, stwarza potrzeby i stawia wymagania, które czujemy, że musimy bez końca spełniać...

Ruth Burrows, autorka książki „Ocean Duszy”, pisze: „Zbudź się! Zbudź się ze swojego świata iluzji. Popatrz na Boga. Nie ma żadnych granic w tym, co On zrobi dla ciebie, jeśli tylko zaufasz Mu całkowicie”.

Na stronie katolik.pl codziennie, przez dziewięć dni – od 15 do 23 grudnia – pojawiać się będą krótkie rozważania zaczerpnięte z książki „Ocean Duszy” autorstwa karmelitanki Ruth Burrows OCD, wydanej przez wydawnictwo W drodze.

Tymi rozważaniami rekolekcyjnymi pragniemy przekonać, że: „Niewątpliwie Bóg stawia nam wymagania. Każda miłość stawia wymagania, ale tylko On sam może nas uzdolnić do ich spełnienia. Prosi nas jedynie o to, żebyśmy Mu zaufali, traktowali poważnie Jego słowa i robili to, co możemy, a wtedy odkryjemy, że w Nim możemy zrobić to, co jest dla nas samych niemożliwe do zrobienia. Zaufanie i tylko zaufanie prowadzi do miłości”.

Zapraszamy!

link do strony: www.katolik.pl/ocean-duszy,22546,813,cz.html