Italia: Wizytacja duszpasterska w Trieście

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Italia: Wizytacja duszpasterska w Trieście

W dniach od 18.10 do 21.10.2018 odbyła się (zaplanowana wcześniej) wizyta kanoniczna biskupa diecezjalnego Giampaolo Crepaldi w naszej nowej parafii salwatoriańskiej św. Łukasza Ewangelisty w Trieście.
{[description]}

W pierwszym dniu wizyty duszpasterskiej biskup odwiedził centrum socjalne „Circolo Melara” znajdujące się na terenie parafii. Wieczorem tego samego dnia spotkał się z parafianami na Mszy św. odpustowej ku czci patrona parafii św. Łukasza Ewangelisty.
Następnie uczestnicy Mszy św. spotkali się z biskupem i salwatorianami ks. Januszem Szmigielskim i ks. Jackiem Malagą, pracującymi w parafii, na wspólnym posiłku przygotowanym przez parafian. Była to okazja do świętowania i spontanicznych rozmów.
Drugi dzień odwiedzin duszpasterskich był czasem spotkania się z grupami parafialnymi, działającymi w parafii, które zakończono wspólną pizzą.
W kolejnym dniu wizyty pastoralnej ksiądz biskup odwiedził chorych, przeprowadził indywidualne rozmowy z parafianami, którzy sobie tego życzyli. Wieczorem udzielil sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Dzień zakończył się kolacją z księdzem biskupem i towarzyszącymi mu księżmi.
W ostatnim dniu wizytacji, w niedzielę 21 października, odprawiona została uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Triestu. Na koniec Eucharystii ksiądz biskup dokonał podsumowania wizytacji i podziękował parafianom za serdeczne przyjęcie, a w sposób szczególny salwatorianom, za podjęcie się prowadzenia tej parafii oraz bardzo dobrą współpracę z diecezją.


Wizytacja w Trieście Zobacz galerię