Festyn parafialny w Obornikach Śląskich.

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Festyn parafialny w Obornikach Śląskich.

W Obornikach Śląskich odbył się Salwatoriański Festyn Rodzinny z okazji odpustu ku czci św. Antoniego Padewskiego. Wydarzenie to było okazją do wspólnej radości, modlitwy oraz odkrywania charyzmatu salwatoriańskiego.
{[description]}
Festyn rozpoczął się po uroczystej Mszy Świętej w sanktuarium św. Antoniego Padewskiego, którym opiekujemy się jako salwatorianie. Na scenie przy kościele wystąpiły różne grupy parafialne i grupy obornickie. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, zaprezentowano różne występy artystyczne i muzyczne. Ważnym elementem festynu były również atrakcje w postaci stanowisk edukacyjnych i kulinarnych.
Podczas festynu można było skorzystać z porad medycznych, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz poznać działalność straży pożarnej. Przedstawiciele Lasów Państwowych uczyli o ekologii i ochronie przyrody. Na miejscu dostępne były również pyszne potrawy z grilla oraz słodkości. Jednym z największych hitów były pączki z niespodzianką w postaci lodów w środku, które przygotowali nasi przyjaciele z obornickiej cukierni. W przebieg festynu było zaangażowanych wielu przyjaciół parafii, co można zobaczyć na zdjęciach! Za wszystko gratulujemy i dziękujem!
Proboszcz parafii, ksiądz Rafał Chwałkowski SDS, podkreślał, że celem festynu było nie tylko zapewnienie rozrywki, ale także integrowanie rodzin oraz budowanie więzi w parafii i lokalnej społeczności. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na remont pomieszczenia, które w przyszłości będzie pełnić rolę kawiarenki parafialnej.