Elbląska Pielgrzymka Piesza

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Elbląska Pielgrzymka Piesza

Elbląska Pielgrzymka Piesza tradycyjnie trwała od 28.07 do 11.08.2020 r. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi na szlak wyruszyło 150 osób, podzielonych na 4 grupy, z których każda mogła liczyć po 35 osób.
{[description]}

Ponieważ nie wszystkim udało się zebrać dopuszczalną liczbę osób, grupa Salvator Elbląg mogła być większa i podobnie jak w ubiegłym roku, zgromadziła największą ilość pątników.
Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa „Bądź wola Twoja”. Główną intencją pielgrzymowania była modlitwa o ustanie pandemii. Na szlaku pielgrzymi doświadczyli bardzo wiele dobra od mieszkańców mijanych miejscowości. Noclegi i posiłki organizowano z zachowaniem wszystkich obostrzeń, takich jak noszenie maseczek, częste korzystanie z płynów dezynfekcyjnych, codzienny pomiar temperatury.
Pielgrzymowanie zakończyło się Eucharystią w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz dwugodzinnym czuwaniem, podczas którego uwielbiano Boga za czas pielgrzymki oraz modlono się różańcem. Na zakończenie padły słowa: do zobaczenia za rok.


Elbląska pielgrzymka piesza Zobacz galerię