CFD Trzebinia: Rok Odnowy Duchowej

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

CFD Trzebinia: Rok Odnowy Duchowej

W Centrum Formacji Duchowej Matki Zbawiciela w Trzebini rozpoczęły się spotkania kolejnej grupy sióstr pod nazwą Rok Odnowy Duchowej. Całość kursu obejmuje sześć spotkań pięciodniowych oraz ośmiodniowe rekolekcje lectio divina. Na sesje krótsze składa się modlitwa Słowem Bożym, słuchanie wykładów, lektura zaproponowanej literatury, praca w grupach warsztatowych, indywidualne spotkania i osobista modlitwa.

{[description]}

W tym roku w spotkaniach Roku Odnowy Duchowej uczestniczy 85 sióstr. Przyjeżdżają do Trzebini z 40 różnych zgromadzeń i wspólnot życia konsekrowanego. Większość grupy tworzą siostry z Polski, ale są obecne również siostry z Białorusi, Słowacji, Czech, Kamerunu i USA.

Kurs prowadzony jest przez grupę wychowawców, do której należy ekipa CFD w Trzebini, zaproszeni do współpracy wykładowcy i osoby prowadzące warsztaty oraz rozmowy indywidualne. Stałe grono wychowawców liczy 12 osób.

Inauguracja zajęć miała miejsce 25 września br. Mszą św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przewodniczył jej ks. Prowincjał Piotr Filas SDS. Wykład inaugurujący zajęcia ROD, zatytułowany „Musimy zostać artystami wiary”, wygłosił ks. dr hab. Bogdan Giemza SDS. Zakończenie kursu zaplanowane jest na dzień 22 czerwca 2014 r. Program kursu oparty jest o adhortację apostolską „Vita consecrata”. Jest to już piąta edycja takiego programu dla osób konsekrowanych. Dla wielu uczestniczek Rok Odnowy Duchowej stanowi zasadniczy plan roku sabatycznego w związku z urlopem w pracy misyjnej, przerwą dla poratowania zdrowia lub pomocą w doświadczeniu kryzysu powołania.

www.cfdtrzebinia.sds.pl