CFD: „Sanar el corazón”. Droga uzdrowienia serca

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

CFD: „Sanar el corazón”. Droga uzdrowienia serca

Pod koniec 2016 roku ukazała się w języku hiszpańskim książka ks. Krzysztofa Wonsa SDS pt. „Sanar el corazón. Escucha de la Palabra y acompañamiento espiritual” (Narcea, Madrid 2016). Jest to przekład książki „Powrót do życia.
{[description]}

Słuchanie Słowa - towarzyszenie duchowe - uzdrowienie serca” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2012). Przed trzema laty ujrzało światło dzienne również jej francuskojęzyczne wydanie: „Le retour à la vie. Écoute de la Parole – Accompagnement spirituel – Guérison du cœur” (Les Éditions des Béatitudes, 2013).
Publikacja stanowi owoc sesji „Uzdrawianie serca. Towarzyszenie w modlitwie Słowem Bożym”, która odbyła się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w dniach 5-7 maja 2006 r. Konferencje z tej sesji, dzięki staraniu salwatoriańskiego Studio Katolik (www.katolik.tv), są dostępne w formie nagrań CD. Zostały również wydane w ramach „Zeszytów Formacji Duchowej” (37/2007).
Reklamując książkę hiszpański wydawca zauważa, że kiedy jesteśmy zranieni, czy to fizycznie czy moralnie, bywa dla nas czymś trudnym uznać i zaakceptować pomoc, zaufać komuś, kto nam ją ofiaruje. Jeśli jednak nie uznamy naszych ran, ryzykujemy życie z nimi jakby nie istniały. Podkreśla, że książka ofiaruje środek ku uzdrowieniu, zapraszając nas, byśmy zbliżyli się do Boga z wszystkim, czym jesteśmy, z naszymi ranami, aby wejść w dynamikę nawrócenia serca i uzdrowienia wewnętrznego.
Ks. K. Wons, doświadczony kierownik duchowy i rekolekcjonista, wczytując się w ewangeliczną historię o dwóch uczniach będących w drodze z Jerozolimy do Emaus, opowiedzianą w ostatnim rozdziale trzeciej Ewangelii (Łk 24, 13-33), przedstawia pięć kroków ku uzdrowieniu serca: uznanie swojego cierpienia; pozwolenie, by ktoś nam pomógł; wiara w uzdrawiającą moc Słowa; dojrzewanie do samodzielności i pozwolenie, by dotknęła nas uzdrawiająca moc Boga, aby wrócić do życia.