CFD Kraków: „Uwierzyć Jezusowi” w j. ukraińskim

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

CFD Kraków: „Uwierzyć Jezusowi” w j. ukraińskim

W październiku 2016 r. ukazała się na Ukrainie publikacja „Повірити Ісусові. Реколекції зі святим Марком” (Clara Studio, Вінниця 2016). Jest to tłumaczenie książki ks. Krzysztofa Wonsa SDS „Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2004).
{[description]}

 Publikacja w języku ukraińskim ukazuje się drukiem z błogosławieństwem abpa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Rzymskokatolickiego Ukrainy. We wstępie do wydania ukraińskiego o. Edward Kawa OFMConv, wiceprzewodniczący konferencji przełożonych zakonów męskich na Ukrainie, przypomina, że już od kilku lat – dzięki życzliwości ks. Krzysztofa Wonsa SDS, jak również współpracy sióstr i braci z różnych zgromadzeń zgromadzeń – rekolekcje lectio divina odbywają się w różnych ośrodkach na Ukrainie. Autor wstępu zapowiada, że następne części serii będą wydawane w kolejnych latach. „Mamy nadzieję, że ich wydanie pomoże nie tylko tym, którzy prowadzą rekolekcje lectio divina i uczestnikom tych rekolekcji, ale również czytelnikom, którzy pragną pogłebić swoje życie duchowe” - kończy swój wstęp o. Edward Kawa OFMConv, przełożony delegatury franciszkanów konwentualnych na Ukrainie.

W 2016 r. ukazała się już na Ukrainie książka „Жити Божим словом щодня” (Видавництво "Свічадо", Львів 2016 - www.svichado.com), przekład książki Krzysztofa Wonsa SDS „Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?”. Warto też dodać, że publikacja „Uwierzyć Jezusowi…” przed dwoma laty została przetłumaczona na język słowacki: „Uveriť Ježišovi. Duchovné cvičenia so sv. Markom”.

Więcej na: http://www.cfd.sds.pl/index.php?d=more,2263,131