CFD Kraków: Biblijni świadkowie wiary

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

CFD Kraków: Biblijni świadkowie wiary

„Biblijni świadkowie wiary” – pod takim tytułem ukazał się pierwszy w 2012 roku numer kwartalnika „Zeszytów Formacji Duchowej” związanego z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów. Biorąc do ręki najnowszy numer „Zeszytów” można spotkać się z bohaterami biblijnymi, którzy stanęli na drodze wiary arcybiskupa Bruno Forte.

{[description]}

Owocem tego spotkania są rozważania rekolekcyjne, którymi członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej, podzielił się najpierw z Janem Pawłem II w 2004 roku (jak się później okazało, były to ostatnie rekolekcje dziś już błogosławionego Jana Pawła II), a sześć lat później, już jako metropolita Chieti-Vasto we Włoszech, z ponad stuosobową grupą polskich kapłanów, zgromadzoną w ostatnich dniach stycznia 2010 roku na rekolekcjach w CFD w Krakowie.

Arcybiskup Bruno Forte w refleksjach zaprasza do głębokich przemyśleń. Oto niektóre z jego myśli: „wiara nie jest grą intelektualną”, „wiara, to stracić wszystko dla Niego”, „wiara, to kochać Jezusa ponad wszystko i dać się ukochać przez Niego”, a także: „można żyć, nie wiadomo dlaczego. Ale nie można żyć, nie wiadomo dla kogo”. Zapytany przez jednego z uczestników o to, czego oczekuje od kapłanów ze swojej diecezji, odpowiedział: „Aby nade wszystko prawdziwie kochali Jezusa i ludzi”.

Dzieląc się ziarnem słowa, rzuconym przez członka włoskiego episkopatu na polskiej ziemi, w najnowszym numerze „Zeszytów Formacji Duchowej” zapraszamy w duchową podróż razem z Abrahamem, Mojżeszem, Maryją, św. Pawłem i św. Janem. W czasopismie opublikowane zostały również odpowiedzi rekolekcjonisty z Włoch na pytania uczestniczących w nich kapłanów (oczekiwania biskupa od kapłanów, rok propedeutyczny w seminariach, potrzeba rozeznawania, znaki kryzysu i wiosny chrześcijaństwa w Europie, dawna liturgia, Medjugorie…).

W kolejnych tegorocznych numerach kwartalnika przewidziano następujące tematy: „Jak pomagać osobom o niechcianych tendencjach homoseksualnych?” (Mieczysław Kożuch SJ), „Spotkania z Jezusem w Ewangelii Jana” (ks. Alessandro Pronzato), „Nowa duchowa wiosna Kościoła. Powrót do lectio divina” (Krzysztof Wons SDS).

JS

Adres Redakcji:

Zeszyty Formacji Duchowej
ul. św. Jacka 16, 30-364 Kraków
tel. (0-12) 269 2397; fax. (0-12) 254 6060; kom. 694 448 170
www.cfd.sds.pl; e-mail: zeszyty@sds.pl