Bielsko-Biała: Żyj, aby przeżyć!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bielsko-Biała: Żyj, aby przeżyć!

Wieczór „Żyj, aby przeżyć" obchodzono w parafii NMP Królowej Świata w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Młodzież salwatoriańska, w rytm muzyki i poezji nt. świętości i w uroczystej procesji, wnosiła portrety świętych osób.
{[description]}

Chwilę potem zaprosili na dynamiczny pokaz pantomimy, dotyczący życia św. Joanny Beretty Molli i św. Maksymiliana Kolbego. Środkowym punktem spotkania było nauczanie ks. Janusza Barglika SDS: „Ile kosztują odpusty?". W tej konferencji ks. Janusz w sposób ciekawy przedstawił historię odpustów oraz nadużycia w tej dziedzinie, ale też uwypuklił aktualność i wielką siłę, jaką niosą ze sobą dzisiaj.  
W dalszej części spotkania młodzi odwołali się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, wspominając osobę Macieja Cieśli, zmarłego w wyniku choroby nowotworowej, o którym wspominał papież Franciszek.
Kolejnym punktem była modlitwa - wspólny śpiew Litanii do Wszystkich Świętych i adoracja.  Obecni mogli wypisać imiona swoich zmarłych na przygotowanych kartkach i przybić do tablicy. W ich intencji odmówiono dziesiątek różańca. Całość zakończyła się uroczystym odśpiewaniem hymnu Te Deum.

 

zdjęcia p. Jarek Kubica


Bielsko-Biała: Żyj, aby przeżyć! Zobacz galerię