Australia: Ojciec Jordan patronem szkoły podstawowej

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Australia: Ojciec Jordan patronem szkoły podstawowej

Szkolnictwo katolickie w Australii jest bardzo wysoko rozwinięte. Większość szkół katolickich wybiera patrona, który staje się dla uczniów i nauczycieli duchowym przewodnikiem w nauczaniu. Jedna ze szkół katolickich, znajdująca się w pobliżu salwatoriańskiego domu zakonnego w Currambine (Perth, Australia Zachodnia) przez wiele lat nie miała takiego patrona. W poszukiwaniu duchowego przewodnika dla szkoły w ostatnich paru latach wyłoniło się kilka nazwisk „kandydatów”, a poprzez sondaż, przeprowadzony wśród rodziców i nauczycieli, imię założyciela rodziny salwatoriańskiej, Ojca Franciszka Jordana, zostało zaaprobowane przez władze kościelne i szkolne na patrona tejże szkoły podstawowej.

{[description]}

Dnia 8 marca 2013 roku dwudziestu Salwatorianów uczestniczyło w uroczystej Eucharystii związanej z nadaniem katolickiej szkole podstawowej imienia Franciszka Jordana. Uroczystości przewodniczył ks. Krzysztof Kowalczyk SDS, konsultor generalny Zgromadzenia, a mowę końcową wygłosił ks. Bogusław Loska SDS, wiceprowincjał  Polskiej Prowincji Salwatorianów. W Eucharystii uczestniczyli nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście, Salwatorianie Świeccy oraz wszyscy uczniowie szkoły im. Franciszka Jordana.

Przyjęcie Ojca Jordana za patrona szkoły, jak również bliskość salwatoriańskiego domu zakonnego, da uczniom i nauczycielom możliwość głębszego poznania duchowości i misji ks. Franciszka Jordana „aby wszyscy poznali Ciebie, jedynego i prawdziwego Boga oraz tego, którego posłałeś Jezusa Chrystusa”.


 

 

 

www.sds.org.au