Albania: Z Mędrcami wędrowanie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Z Mędrcami wędrowanie

Końcówka ferii świątecznych i dzień Trzech Króli stał się okazją do zorganizowania wędrówki po ulicach Tirany w poszukiwaniu śladów Jezusa. Grupa młodzieży z Murqiny rozpoczęła dzień bardzo wcześnie rano, żeby zdążyć do domu sióstr Matki Teresy na poranną Eucharystię.
{[description]}

Chłopcy podjęli posługę liturgiczną przy ołtarzu, a dziewczęta chętnie zaangażowały się w czytanie czytań. Po Mszy św. młodzież zwiedziła dom opieki i przytułek dla bezdomnych prowadzony przez siostry. Po śniadaniu wszyscy wyruszyli do kościoła Serca Jezusowego. Jest to świątynia, która nie została zburzona w Tiranie podczas reżimu komunistycznego. Mimo to katolicy z miasta nie mogli uczestniczyć w nabożeństwach, zakazany był wstęp bez specjalnego pozwolenia.

Kolejnym punktem na mapie była katedra prawosławna i rozmowa z posługującym tam duchownym o tym, jak prawosławni w Albanii świętują Boże Narodzenie. Szlak doprowadził wędrowców także do katedry katolickiej. Zachwyceni pięknem architektury i bożonarodzeniowej szopki młodzi zeszli to krypty, gdzie modlili się przy grobie niedawno zmarłego abpa Rroka Mirdity.

Ostatnim punktem programu był wjazd kolejką linową na gorę Dajti. U kresu podróży wędrowcy zachwycali się pięknem przyrody i bliskością nieba na wysokości ponad 1600 m.


Albania: Z Mędrcami wędrowanie Zobacz galerię