Albania: Pielgrzym

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Pielgrzym

Piesze pielgrzymki znane są powszechnie i praktykowane przez wiernych Kościoła Katolickiego. Pielgrzymuje się do miejsc świętych związanych z życiem i działalnością osób świętych, do miejsc objawień Matki Bożej, a także do Ziemi Świętej. Trzy główne kierunki pielgrzymkowe chrześcijan to Rzym, grób św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela i Jerozolima. W święto nawrócenia Apostoła Narodów do drzwi domu zakonnego salwatorianów w Bilaj zapukał Piotr Chomicki - pielgrzym z Polski udający się do sanktuarium maryjnego w Ruandzie.

{[description]}

Pan Piotr wyruszył na pielgrzymkę 12 października 2012 z sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Przebywszy szlaki Słowacji, Węgier, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry dotarł do Albanii. Celem jego pieszej pielgrzymki jest Ziemia Święta, skąd ruszy dalej do Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho (Ruanda), gdzie w latach 1981 - 1989 objawiła się Matka Boża.

Podczas swego pobytu w Bilaj miał okazję uczestniczyć w obchodach rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Tiranie. Z tej okazji udał się do metropolity archidiecezji Tirana-Durres z prośbą o błogosławieństwo. Abp Rrok Mirdita oraz nuncjusz apostolski w Albanii bp Ramiro Moliner Ingles z chęcią udzielili mu pasterskiego błogosławieństwa, życząc szczęścia i dobrej pogody na pielgrzymim szlaku.

Ten 34-letni przedsiębiorca z Warszawy, pod wpływem orędzi Matki Bożej przekazanym trzem dziewczętom w Kibeho, postanowił pójść do miejsca objawień, by tam powierzyć Jej swoje intencje i podziękować za łaskę wiary.Jednakże, zanim wyruszył z Bilaj, spędził tu całą niedzielę. Podczas Mszy świętych w trzech wioskach dał świadectwo swego nawrócenia i podzielił się z parafianami doświadczeniami z drogi. Miał okazję spotkać się z tutejszą ludnością, posłuchać o ich troskach i radościach, poznać wiejskie zwyczaje i kulturę. Odwiedził też chorych, którym obiecał modlitwę w trakcie pielgrzymki. Modląc się przy relikwiach bł. Jana Pawła II dziękował Bogu za Jego opiekę na pielgrzymim szlaku.

www.kibeho.pl/trasa-pielgrzymki