Albania: Miłosierdzie ze świętymi

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Miłosierdzie ze świętymi

W oczekiwaniu na wiekopomne wydarzenie, jakim ma być beatyfikacja męczenników komunizmu w Albanii, dziekan dekanatu Durres zorganizował spotkanie księży i osób konsekrowanych. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych przyjechali do Durres kapłani, zakonnicy, siostry zakonne i świeccy posługujący w parafiach należących do dekanatu.
{[description]}

Misjonarz miłosierdzia, ks. Wojciech Porada SDS, został poproszony o przewodniczenie Mszy św. i poprowadzenie spotkania. W kościele pw. św. Dominika w Durres spotkanie rozpoczęto od modlitwy w kaplicy, gdzie złożono szczątki albańskiego męczennika Sługi Bożego ks. abpa Vincenca Prennushi. Podczas Eucharystii dziękowano Bogu za powołanie do świętości i dar orędownictwa świętych patronów w niebie.
Spotkanie w domu parafialnym miało charakter warsztatowy. Prowadzący, w oparciu o fragmenty życiorysów świętych i błogosławionych założycieli zgromadzeń zakonnych, obecnych na terenie dekanatu Durres, wskazał na czytelną obecność Bożego Miłosierdzia w ich życiu. Następnie uczestnicy mogli przeczytać cytaty wyjęte z przemówień, wspomnień, czy listów założycieli, gdzie wprost opisywali Boże Miłosierdzie. Spotkanie przyczyniło się do integracji grup zakonnych, dzięki wzajemnemu poznaniu i dzieleniu się świadectwami powołania do tych konkretnych zgromadzeń zakonnych.
Pozostała część spotkania przebiegła na planowaniu obchodów beatyfikacji albańskich męczenników, tak w wymiarze dekanalnym, jak i parafialnym.


Albania: Miłosierdzie ze świętymi Zobacz galerię