Artykuły 2020

Trzebnica: Odnaleziona po 256 latach
11 marca 2020 roku około godziny 11.00, podczas prac badawczo-konserwatorskich przy sarkofagu św. Jadwigi, zrządzeniem Bożej Opatrzności, doszło do odkrycia doczesnych szczątków Księżnej Śląska. Szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego sarkofag pęka i kruszy się, postanowiliśmy równolegle poszukać miejsca, gdzie spoczywa „drewniana, wyłożona srebrną blachą skrzyneczka z doczesnymi szczątkami św. Jadwigi”?
CFD Kraków: „Rekolekcje w godzinie próby” i inne propozycje
W czasie epidemii w Polsce i na świecie Centrum Formacji Duchowej w Krakowie przygotowuje rekolekcje i sesje online. „Rozmównica wsparcia duchowego”, „Słowo na jutro”, możliwość obejrzenia materiałów przygotowanych wcześniej we współpracy z salwatoriańskim Studio Katolik – to niektóre propozycje.
RMS: Kurs animatorów
W weekend 6-8 marca br. w Trzebnicy, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej organizował kolejny kurs animatorów dla młodzieży. Przy współpracy duszpasterzy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, którzy wspólnie z duszpasterzami RMS-u nie tylko służą uczestnikom sakramentami, ale przede wszystkim prowadzą rozmowy indywidualne. Wykłady i organizacja spotkania są dziełem grupy studentów związanych z duszpasterstwem „Młodzi salwatorianie”.
Elbląg: Dla Piotra…
Stowarzyszenie Lepszy Elbląg, będący częścią parafialnego ośrodka nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS, zorganizowało charytatywny turniej halowej piłki nożnej z przeznaczeniem dla Piotrka Dłuszczakowskiego.
Szkoła dla Salwatoriańskich Formatorów im. O. Franciszka Jordana
W Rzymie w dniach od 19 lutego do 6 marca br. miała miejsce czwarta sesja dwuletniej Międzynarodowej Szkoły Formatorów Salwatoriańskich O. Franciszka Jordana. Tym razem sesja została podzielona na dwie części. Pierwsza część dotyczyła pomocy osobom słabym i małoletnich. Druga część była kontynuacją programu Szkoły.
Spotkanie Braci Salwatorianów
Od 14 do 16 lutego 2020 roku odbyło się w Trzebnicy prowincjalne spotkanie braci zakonnych. Tegorocznym hasłem były słowa: Maryja i posłuszeństwo brata zakonnego.
Elbląg: Ośrodek im. ks. Mieczysława
Parafianie oraz duszpasterze parafii św. Brata Alberta w Elblągu powołali Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS.
RMS – rekolekcje zimowe
Ostatni turnus „Zimy z RMSem” to rekolekcje w Międzybrodziu Bialskim. Odbyły się w dniach od 10 do 16 lutego br. Młodzież z województw dolnośląskiego i mazowieckiego miała okazję pogłębiać swoją wiarę w temacie „Eucharystia i życie”.
WMS: Poszukujący na maxxa
W dniach od 7 do 9 lutego, w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, odbyło się drugie w tym roku formacyjnym Spotkanie Ogólnopolskie Wolontariatu Misyjnego Salvator.
Trzebnica: Koncert dla Frania
W dniu 2 lutego 2020 roku ks. Marek Sawicki wraz z młodzieżą, zorganizował charytatywny koncert kolęd w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.
Strona 5 z 6

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010