Artykuły 2018

Bagno: Kurs Emaus
W ostatni weekend, na przełomie czerwca i lipca br., przeżywaliśmy w naszej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie biblijny Kurs Emaus - jeden z kursów formacyjnych sieci Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja.
Warszawa: Zakończenie roku w STUDENT+
W miniony czwartek, członkowie wspólnoty STUDENT+ spotkali się ostatni raz w ramach czwartkowej Eucharystii, aby wspólnie dziękować Panu Bogu na wszystkie otrzymane w tym roku akademickim łaski oraz prosić o dobre wakacje. To był też czas, aby podziękować sobie nawzajem za cały trud i serce włożone w organizację spotkań, wyjazdów i nie tylko.
Oborniki Śląskie: Piknik św. Antoniego
Niedziela 10 czerwca upłynęła w naszej parafii pod znakiem pikniku świętego Antoniego. Pierwszym i zarazem najważniejszym wydarzeniem tego dnia była uroczysta Eucharystia, podczas której byliśmy świadkami chrztu świętego. Ten ważny moment, kiedy kapłan polewa głowę dziecka wodą, przypomina nam o randze tego symbolicznego gestu: zanurzając się w wodzie mamy umrzeć dla grzechu i urodzić się na nowo dla Chrystusa.
Pożegnanie: Śp. Ks. Wojciech Kowalski SDS (1944-2018)
Wspólnota salwatoriańska dziękuje Miłosiernemu Bogu za dar życia Śp. Ks. Wojciecha Kowalskiego. Odszedł do Pana w: 74 roku życia, 49 roku kapłaństwa i 57 roku życia zakonnego.
Trzebnica: Urodziny Założyciela
W bazylice trzebnickiej, przy której salwatorianie nieprzerwanie posługują od zakończenia II Wojny Światowej, dnia 16 czerwca 2018 roku miało miejsce specjalne wydarzenie. O godzinie 13.00 została odprawiona uroczysta msza święta w intencji dziękczynnej za życie o. Franciszka Jordana, wraz z prośbą o jego beatyfikację.
Ks. Krzysztof - doktorem
Dnia 18 czerwca br. w auli PWT we Wrocławiu odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej naszego współbrata Krzysztofa Gasperowicza SDS. Temat pracy to: „Zaufanie w strukturze wiary w kontekście relacji teologii i psychologii”.
SOP: Wyłonili Mistrza!
W dniach od 14 do 16 czerwca 2018 r. w Krakowie, odbył się XII Salwatoriański Turniej Piłkarski, któremu patronuje prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów. 103 osoby, 9 drużyn (SOP, Dobroszyce, Koczurki, Radom, Okuniew, Bielsko-Biała, Krzywin Gryfiński, Ponice, Krzyż Wielkopolski) powalczyło o tytuł mistrza, którym ostatecznie została parafia Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie Gryfińskim.
Tak na serio w nowej odsłonie
Inicjatywa Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak Na serio” powstała w 2014 z inicjatywy ks. Macieja Daibora salwatorianina i studentów skupionych w grupie akademickiej przy parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Warszawie.
Italia: Otwarcie placówki w Trieście
W dniu 1 października 2017 roku członkowie Fundacji Włoskiej Prowincji Polskiej Salwatorianów ks. Janusz Szmigielski SDS i ks. Jacek Malaga SDS przybyli do Triestu na zaproszenie miejscowego biskupa Giampaolo Crepaldi.
RMS: Festiwal - Nadaj brzmienie
W dniach od 31.05 do 2.06.2018 odbył się 20 Salwatoriański Festiwal Piosenki religijnej „Nadaj brzmienie”, w którym udział wzięło 10 solistów oraz 7 zespołów. W czwartek miała miejsce Eucharystia inaugurująca spotkanie oraz integracja podczas gry w Śpiewające fortepiany.
Strona 7 z 14

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010