Artykuły 2018

Merrillville: XXXI Pielgrzymka polonijna
W dniach od 11 do 12 sierpnia odbyła się kolejna piesza polonijna pielgrzymka z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. Organizowane przez polskich salwatorianów dwudniowe rekolekcje w drodze, przebiegały w tym roku pod hasłem: „Pod płaszczem Maryi”.
Albania: Jakubowy dzień
Droga do grobu św. Jakuba w Hiszpanii to największy szlak pielgrzymkowy w Europie. Wierni różnych narodowości i wyznań, indywidualnie czy grupowo, wyruszają w pątniczą podróż, by dotrzeć do Santiago de Compostela i pomodlić się przy relikwiach świętego Apostoła. Kult św. Jakuba Starszego dotarł również do Albanii.
CFD Kraków: Kard. Sarah poprowadzi rekolekcje
„Dla mnie żyć to Chrystus” (Flp 1, 21). Wrócić do pierwotnej miłości - REKOLEKCJE DLA DUCHOWNYCH I OSÓB KONSEKROWANYCH 1-3 lutego 2019 - ZAPOWIEDŹ -
Ukraina: Poświęcenie kościoła w Podpolozziu
W niedzielę 22 lipca 2018 roku, w wiosce Podpolozzia na Ukrainie, na Zakarpaciu, gdzie pracują Salwatorianie od 2010 roku, odbyło się poświęcenie nowego kościoła. Głównym celebransem uroczystości był ordynariusz diecezji mukaczewskiej JE bp Antoni Majnek. W uroczystej liturgii uczestniczyli goście z Polski: ks. Józef Figiel SDS Prowincjał Salwatorianów i ks. Leszek Kopiec dyrektor Wydawnictwa Salwator. Obecni byli również miejscowi duszpasterze: ks. Tomasz Koza SDS i ks....
RMS: Forum młodych - relacja
25. Salwatoriańskie Forum Młodych dobiegło końca! Oto relacja z tego wydarzenia, które odbyło się w małej miejscowości Dobroszyce pod Wrocławiem. Wszystko rozpoczęło się w sobotę 7 lipca. W samo południe otwarto zapisy, uczestniczy otrzymali informatory, identyfikatory, długopis i firmowe koszulki – zestaw przetrwania na następne 10 dni. Radosna atmosfera witająca przyjezdnych panowała przed budynkiem Caritasu przez kolejne kilka godzin.
Elbląg: Charytatywny przejazd rowerowy
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej był współorganizatorem charytatywnego przejazdu rowerowego dla Liwii Radomskiej. Liwa urodziła się w Elblągu, jako zdrowe dziecko.
Śp. Ks. Jan zak. Tadeusz Wróblewski SDS, 1930-2018
Wspólnota salwatoriańska dziękuje Miłosiernemu Bogu za dar życia Śp. Ks. Tadeusza Wróblewskiego. Odszedł do Pana w: 88 roku życia, 61 roku kapłaństwa i 68 roku życia zakonnego.
WAPM: ZIELONA zaprasza
Dnia 5 sierpnia 2018 roku, z kościoła akademickiego pw. św. Anny w Warszawie, wyruszy salwatoriańska Grupa ZIELONA Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. To już 35. raz salwatorianie będą pielgrzymować z młodzieżą z Warszawy na Jasną Górę. Z racji przeżywanego jubileuszu stulecia narodzin dla nieba O. Franciszka Jordana, pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Nie wolno Ci spocząć!”.
SOP: Trening ducha i ciała
Rozpoczęły się wakacyjne akcje Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Pierwszą z nich był turnus piłkarski na Mazurach. W dniach 1-7 lipca br., salwatoriańska wspólnota w Węgorzewie gościła grupę młodzieży pasjonującą się piłka nożną. Duszpasterze SOP-u wsparci przez alumnów WSD Salwatorianów, realizowali z młodymi program formacyjny pod hasłem „Wzmocnij mnie Duchem ochoczym abym czynił Twoją wolę”.
RMS: 25. Forum Młodych
Dnia 3 lipca 2018 roku oficjalnie rozpoczęły się przygotowania do 25. Salwatoriańskiego Forum Młodych. Od rana młodzież z całej Polski zjeżdżała do Trzebnicy, by po roku formacji na kursach animatorskich sprawdzić nabytą wiedzę.
Strona 6 z 14

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010