Artykuły 2018

Podwójny jubileusz na Węgrzech
8 września to szczególny dzień dla członków salwatoriańskiej rodziny na całym świecie, bowiem oprócz święta narodzenia NMP, tego dnia przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek. 100. rocznicę śmierci naszego Czcigodnego Założyciela salwatorianie na Węgrzech uczcili razem ze świeckimi salwatorianami w kościele parafialnym w Sződliget.
Pielgrzymka rowerowa
„POD PŁASZCZEM MARYI” ... Pod tym hasłem 8 września wyruszyła 5. Rowerowa Pielgrzymka z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville.
Uroczystości w Bagnie
Tradycyjnie w dniach 7-8 września we wspólnocie seminaryjnej w Bagnie odbywają się uroczystości związane z przyjęciem do nowicjatu, obłóczynami i składaniem ślubów zakonnych. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą śmierci naszego Założyciela, uroczystości te rozpoczęły się 7 września o godz. 20.00, w kościele parafialnym w Bagnie, jubileuszowym modlitewnym czuwaniem z o. Franciszkiem Jordanem.
Zakończenie Kapituły Generalnej
6 września br. miało miejsce oficjalne zakończenie prac kapituły generalnej Salwatorianów, ze wszystkimi towarzyszącymi elementami: z kończącymi przemowami i słowami podziękowań. Tego dnia zabrzmiał ostatni liturgiczny akord, którym było proste, lecz bardzo wymowny sprawowanie Eucharystii.
Bilaj: Odpustowy Dzień Wspólnoty
Koniec sierpnia niesie ze sobą wizję nieuchronnego pożegnania z Albanią, gdyż wielu parafian z Bilaj wraca do swych domów i pracy na emigracji we Włoszech, czy Grecji. Swoją misję kończą również wolontariusze Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy przez cały miesiąc pełnili tutaj posługę ewangelizacyjno-charytatywną.
Pożegnanie: Śp. Ks. Jan Tryboba SDS, 1940-2018
Dnia 29 sierpnia 2018 roku w Fortalezie, swą ziemską pielgrzymkę zakończył misjonarz salwatoriański wiele lat posługujący w Brazylii.
Nowy Generał Salwatorianów
Ks. Milton Zonta został ponownie wybrany Przełożonym Generalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie).
Idźcie i zapalajcie wszystkich!
To hasło XIX Kapituły Generalnej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, która od 13 sierpnia br. odbywa się w St. Ottilien w Niemczech. Bierze w niej udział 48 ojców kapitulnych z różnych narodów, kultur i mentalności. Polskę reprezentuje 10 kapłanów.
Pożegnanie: Śp. Ks. Czesław zak. Zenon Zgudziak SDS (1924-2018)
Dnia 14 sierpnia 2018 roku w Mikołowie zmarł najstarszy polski salwatorianin Ks. Zenon Zgudziak. Wspólnota prowincji żegna wieloletniego misjonarza, prowincjała, wychowawcę i niestrudzonego apostoła Miłosierdzia Bożego.
Swalawa: Spotkanie młodzieży
W dniach od 10 do 12 sierpnia tego roku w Swalawie na Ukrainie, na Zakarpaciu, odbyło się już kolejne, VIII spotkanie młodzieży. Tematem głównym tegorocznego spotkania było: „Ty Jesteś drogą, prawdą i życiem”. Na spotkanie przyjechało około 90 osób z różnych zakątków Zakarpacia: Dołgie, Pereczyn, Użhorod, Mukaczewo i z innych parafii.
Strona 5 z 14

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010