Artykuły 2017

Kraków CFD: Kard. G. Ravasi czytał księgę Izajasza
W dniach 10-12 listopada 2017 r. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury prowadził sesję biblijną w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Włoski biblista prowadził drugą i zasadniczą część Dni Duchowości Biblijnej. Tematyka sześciu wykładów tej części spotkania została ujęta w słowach: „Księga Izajasza – Ewangelia Starego Testamentu”.
Bielsko Biała: Hospicjum św. Kamila z nagrodą Prezydenta RP
Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej zostało jednym z laureatów Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Wręczone po raz drugi w historii wyróżnienie honoruje szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne, budujące wspólnotę obywatelską.
Albania: Rocznica męczenników
„I dano każdemu z nich białą szatę i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici”. Ap 6,11
Kraków: Rok Ojca Jordana
Przed prawie stu laty, 8 września 1918 r., w Tafers (Szwajcaria), zmarł o. Franciszek Maria od Krzyża Jordan, założyciel salwatorianów i salwatorianek. Zachęceni przez przełożonych generalnych, którzy ogłosili bieżący rok „Rokiem Ojca Jordana”, chcemy pogłębiać relację z naszym Ojcem i dać także innym poznać bliżej naszego założyciela.
RMS: Dobre spotkanie
Pierwszy raz w miejscowości Kadyny (klasztor oo. franciszkanów) zostało zorganizowane spotkanie dla młodzieży z północy Polski. W dniach od 3 do 5 XI blisko 30 osobowa grupa z Elbląga, Pasłęka, Tolkmicka i Wejcherowa skupiała się w pięknym miejscu, odnajdując Boga w Piśmie, sakramentach i w człowieku.
WSD: Nowi słudzy Słowa i ołtarza
W sobotę, 4 listopada, w kaplicy seminaryjnej, ksiądz biskup Jacek Kiciński udzielił święceń diakonatu 2 alumnom szóstego roku Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie. Liturgia miała charakter uroczysty. Po odczytaniu Ewangelii ks. Prowincjał Piotr Filas przedstawił biskupowi kandydatów i wyraził prośbę o udzielenie im święceń diakonatu.
Warszawa: Duszpasterstwo STUDENT+
„Doczekaliśmy się swojego roczku!” – tak komentują pierwsze 12 miesięcy swojej działalności współzałożyciele, liderzy i członkowie Duszpasterstwa STUDENT+. Wszyscy zgodnie twierdzą, że nie byłoby dzisiaj tak prężnie działającej wspólnoty, gdyby nie wstawiennictwo jej patrona - bł. Pier Georgia Frassatiego. „To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich mieć za wzór taką osobę jak Pier Giorgio, chcemy je jednak podjąć, by móc tak jak i on, stać się duchowymi alpinistami”- twierdzi...
Elbląg: Bieg charytatywny
W trwającym roku św. Brata Alberta parafia św. Brata Alberta w Elblągu, w sobotę 28.11.br. zorganizowała bieg charytatywny dla rodziny Państwa Urbankiewiczów, którzy stracili dorobek życia w pożarze. Wzięło w nim udział około 150 osób.
Albania: Sługa Eucharystii
Słowa św. Pawła z Listu do Koryntian, iż „różne są dary łaski, różne też są rodzaje posługiwania" znajdują swe realne potwierdzenie w albańskiej rzeczywistości misyjnej. Każdego dnia salwatorianie stają wobec wielorakich wyzwań duszpasterskich i potrzeb duchowych, stąd „różne są działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich". Ten właśnie Bóg sprawił, że brat Jakub Rychlewski SDS, po złożeniu pierwszej profesji zakonnej przybył do Albanii, by podjąć wyzwanie...
Albania: Pierwsza Msza 1 Listopada
W uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 12. została odprawiona pierwsza Msza święta w nowo wybudowanym kościele pw. św. Mikołaja w miejscowości Mallkuc-Koder. Po roku prac budowlanych nadszedł długo wyczekiwany moment. Nasza nowa świątynia powstała na fundamentach starego kościoła, który za czasów reżimu komunistycznego został wyburzony (ok. 1967 roku), ponieważ komunistyczny dyktator Enver Hohxa pragnął, aby Albania stała się państwem w pełni...
Strona 3 z 16

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010