Artykuły 2017

Sport: Salwatorianie na turnieju futsalu
Dnia 27 stycznia 2017 roku w Strzelcach Opolskich odbył się V Turniej Futsalu. Organizatorem wydarzenia był duszpasterz opolskich sportowców ks. Jerzy Kostorz. Do rywalizacji zostali zaproszeni również zakonnicy pracujący na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Wśród nich było trzech salwatorianów: ks. Przemysław Antoniuk, br. Jarosław Grzesik i br. Krzysztof Konstantynów.
CFD Kraków: Rozpal w sobie na nowo charyzmat
W dniach od 25 do 27 stycznia 2017 r. odbyła się sesja rekolekcyjna dla księży i osób konsekrowanych „Rozpal w sobie na nowo charyzmat powołania”, którą prowadził Amedeo Cencini FdCC - ceniony włoski formator.
Światłość wieczna już Jej świeci
Wspólnota Prowincji Polskiej Salwatorianów z wielkim smutkiem przyjęła informację o tragicznej śmierci wolontariuszki Wolontariatu Misyjnego Salvator Heleny Kmieć. Miała ona miejsce dnia 24 stycznia br. w boliwijskiej miejscowości Cochabamba. Wiadomość ta jest tym smutniejsza, że jej śmierć nastąpiła w wyniku umyślnego działania drugiego człowieka, który dla osiągnięcia niewiadomego jeszcze celu, zadał nożem śmiertelne rany.
SOP: Zimowe szaleństwo na stoku!
Wszystko co dobre szybko się kończy. Czas odpoczynku od obowiązków szkolnych tak, ale nie od Boga i Kościoła. Dowodem na to była grupa młodych chłopaków z różnych stron Polski, którzy w dniach od 16 do 22 stycznia 2017 roku w Zakopanym uczestniczyli w zimowych rekolekcjach SOP.
WMS: Zimowa misja w Bilaj
W roku 2016 Wolontariat Misyjny Salvator odwiedził placówkę w Bilaj także zimą. Szóstka wolontariuszy rozpoczęła swoją podróż już drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia.
WSD: Mistrzostwa w piłce nożnej halowej
Do Legnicy zjechali się alumni pięciu wyższych seminariów duchownych z metropolii wrocławskiej - legnickiego, wrocławskiego, świdnickiego, salwatoriańskiego z Bagna i franciszkańskiego oraz seminarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z Paradyża. Przez cały dzień grali w piłkę nożną halową, by wyłonić mistrza metropolii wrocławskiej A.D. 2017.
SOST: Hojne serca po raz dziewiąty
Od zamierzchłych czasów, obrzędy czy też spotkania ludzi z okazji pewnych uroczystości, stawały się swoistą tradycją. Podobnie też stało się z Świąteczną Akcją Gorących Serc zorganizowaną przez Salwatoriański Ośrodek Szkoleniowo-Terapeutyczny w Więciórce oraz zespół SAVIOUR. Wydarzenie to odbyło się 8 stycznia 2017 roku. Wzorem lat ubiegłych akcja miała również cel charytatywny - dzieckiem, dla którego były zbierane datki był Damian Pandyra z...
CFD: „Sanar el corazón”. Droga uzdrowienia serca
Pod koniec 2016 roku ukazała się w języku hiszpańskim książka ks. Krzysztofa Wonsa SDS pt. „Sanar el corazón. Escucha de la Palabra y acompañamiento espiritual” (Narcea, Madrid 2016). Jest to przekład książki „Powrót do życia.
SDS: „Dziś myśl” salwatorianów
Wśród wielu internetowych propozycji na adwent znalazła się salwatoriańska akcja „Dziś myśl”. W dzieło zaangażowanych było 16 duszpasterzy zgromadzenia Salwatorianów! To największa taka salwatoriańska akcja. Duszpasterze prowokowali do myślenia przez cały Adwent i Oktawę Bożego Narodzenia.
RMS: Sylwestrowo-noworocznie
Sylwester w Trzebnicy to studnia pozytywnych wrażeń, to wydarzenie, którego z pewnością warto doświadczyć – dzieli się Ania z Elbląga, która była po raz pierwszy na spotkaniu RMS-u.
Strona 15 z 16

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010