Artykuły 2017

Trzebinia: Bogu i Helence dziękowali
Panu Bogu za dar jej pięknego życia i powołania… Jej za to, że była blisko Jezusa i Nim się dzieliła… „Dziękujemy!” To słowo było najczęściej powtarzanym w czasie modlitewnego czuwania przy trumnie Śp. Heleny Kmieć, które miało miejsce w sobotni wieczór, dnia 18 lutego br., w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini.
Kraków: Ewaluacja i wyznaczanie nowych kierunków
Dnia 16 lutego 2017 roku w Krakowie, zakończył się XII Synod Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Przełożeni polskich salwatoriańskich wspólnot z kilkunastu krajów świata dokonali ewaluacji aktualnej sytuacji w prowincji w kilku aspektach: apostolskim i misyjnym, powołaniowym, formacyjnym oraz ekonomicznym.
SOP: Rekolekcje w Beskidzie Śląskim
Rekolekcje, to piękny moment, zatrzymania się i rozpoczęcia czegoś nowego w swoim życiu, to czas umocnienia swojej wiary oraz relacji z Panem Bogiem. I takim właśnie etapem był weekend od 10 do 12 lutego 2017 r. w Bystrej.
Kraków: Chcę bardziej!
Dnia 14 lutego 2017 roku rozpoczął się XII Synod Prowincjalny Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Uczestnikom synodu towarzyszy motto: „Nie wolno mi spocząć, chcę bardziej!” Jest ono inspiracją do tego, aby jeszcze mocniej włączyć się w realizację apostolskiego powołania.
RMS: Dzień Seniora w Elblągu
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej w Elblągu zorganizował Dzień Seniora. Wydarzenie składało się z dwóch części: Eucharystii i części artystycznej. W trakcie Mszy Świętej udzielano sakramentu namaszczenia chorych.
Uroczyste pożegnanie Śp. Heleny Kmieć
Dnia 19 lutego 2017 roku o godz. 15.00 w parafii pw. św. Barbary w Libiążu odbędzie się Msza Św. pogrzebowa, w czasie której Rodzina, przyjaciele, wolontariusze i parafianie pożegnają Śp. Helenę Kmieć. Wydarzenie to poprzedzi wyjątkowe czuwanie, które odbędzie się dnia 18 lutego w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini.
Męczennicy z Pariacoto w Albanii
W dniu 9 lutego 2017 r., w Kurii Prowincjalnej Franciszkanów w Krakowie, salwatorianie ks. Mirosław Stanek i br. Jarosław Grzesik, odebrali relikwie pierwszego stopnia „ex ossibus” (cząstki kości) błogosławionych Męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.
SOP: Podhale na nowo zdobyte!
I kolejny turnus zimowy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań w stolicy Tatr – Zakopanem, dobiegł końca. 10 wspaniałych, poprzez kolejne dni zatrzymało się nad hasłem „BĄDŹ PROSTY. NIE KOMPLIKUJ”.
Warszawa: Dzień Życia Konsekrowanego
W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego br. o godz. 18.30 w kościele NMP Matki Zbawiciela w Warszawie, liczni parafianie zgromadzili się na uroczystej Mszy św.
Warszawa: Sztuka dla misji
Zachwyt nad tym co piękne, dobre i prawdziwe towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów. Chcąc uchwycić chociażby namiastkę piękna i zachować przy sobie na dłużej uniwersalną wartość zaczął uprawiać sztukę.
Strona 14 z 16

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010